עולים לפלייאוף העליון. צילום: הרצל יוסף

הפועל באר שבע בני שמעון אירחה הערב (רביעי) את הפועל גליל/גלבוע למשחק במחזור הלפני אחרון בליגת העל. ניצחון במשחק היה מבטיח למארחת את המקום בפלייאוף העליון. קרון ג'ונסון, שהיה מהשחקנים היותר טובים בהפסד ביום ראשון לנס ציונה, נעדר מהמשחק הערב עקב פציעה.

אי אפשר להתעלם מהחולשה של היריבה, אך נראה שהאנרגיות הטובות שהיו במהלך רוב העונה של החניכים של רמי הדר, חזרו הערב לנשוב בקונכייה.

ג'ורדן סווינג פתח את הרבע הראשון עם קליעה מוצלחת לשתי נקודות ובהתקפה הבאה הוסיף עוד שתיים. חואקין שוכמן ענה עם שלוש משלו, אך חנן קולמן החזיר עם עוד שלוש נקודות לבאר שבע. אסיסט של קולמן ללייסנר העלה את באר שבע ל-9:5. לייסנר שפתח את המשחק בצורה טובה הוסיף עם סל נוסף מעבר לקשת. יתרון חמש לב"ש. סל של סווינג, לחימה מתחת לסל של ללייסנר ודונלדסון עזרו לאדומים להוביל. 14:11.

לאחר פסק הזמן של גלבוע/גליל, טאנר לייסנר עם איבוד כדור הוביל לעבירה של ג'ורדן סווינג וחואקין שוכמן משווה ל-14:14, אך חנן קולמן מיד בהתקפה הבאה קולע שלשה ומחזיר את היתרון לבאר שבע/ בני שמעון, למרות הלחץ שמפעילה גלבוע גליל על מובילי הכדור המקומיים. 17:14, 04:02 לסיום הרבע.

חנן קולמן עם חטיפה מצויינת והשלים שלשה נוספת והעלה את היתרון ל-6 במהלך הבולט ברבע הראשון. מנגד, אריאל נבון, אקס הדרומיים איבד כדור בצורה שלומיאלית, אותו תרגם עמית גרשון לשלשה נוספת שסחטה תנועת עידוד נדירה מרמי הדר בתקופה האחרונה.

צפו בהצגה של עמית גרשון. באדיבות מנהלת הליגה

למרות היכולת הטובה באופן יחסי של הלבנים, רמי הדר נראה עדיין מתוח על הקווים ודקה לסיום הרבע הראשון ספג עבירה טכנית בעקבות התלהמות על החלטת שופטים. עשר שניות לסיום הרבע ג'ורדן סווינג הספיק עוד לאבד כדור, אך האורחים לא ניצלו את ההזדמנות. סיום הרבע הראשון 21:25 לבאר שבע/ בני שמעון.

חנן קולמן. בלט ברבע הראשון. צילום: הרצל יוסף

חנן קולמן, שבלט ברבע הראשון עם 9 נקודות במאזן של 3 מתוך 5 מחוץ לקשת, פתח את הרבע השני עם שתי החטאות מהירות לשלוש נקודות, אך עמית גרשון בשלשה מטווח NBA עשה את זה בצורה קצת יותר טובה וקלע את השלשה השנייה שלו במשחק. 21:28 לחניכים של רמי הדר, 08:23 לסיום הרבע. גרשון המשיך להיות לוהט והוסיף עוד שלשה על הראש של ג'יימס קלי. עמית גרשון נראה כמו המנהיג של הקבוצה מפתיחת הרבע, וחוץ מתשע נקודות נוספות ברבע, הוסיף אסיסט וחטף כדור נוסף.

באר שבע/בני שמעון הרגישה שהמומנטום לטובתה והורידה מעט את הרגל מהגז. גלבוע/גליל ניצלה את ההירדמות של החניכים של רמי הדר וצמצמה לשבע נקודות הפרש לטובת באר שבע/בני שמעון. 30:37 למקומיים, כשנותרו 03:48 לסיום המחצית הראשונה.

עם החזרה מפסק הזמן ג'אקים דונלדסון קלע את שתי הנקודות הראשונות שלו לערב והעלה ל30:39 אך קרופורד החזיר עם שלשה מנגד והמשחק נראה פתוח לגמרי. עמית גרשון, האיש של באר שבע הערב הוסיף קליעה נוספת לשלוש והחזיר את המומנטום ללבנים. 02:07 לסיום הרבע, התוצאה 33:44 לשחקנים של רמי הדר.

בדקה האחרונה של הרבע, החלה גלבוע/גליל ללחוץ את באר שבע/בני שמעון לכל אורך המגרש, אך גם זה לא מנע מחנן קולמן לקלוע שתי נקודות בלתי אפשריות וגם לסחוט זריקת עונשין שתורגמה לנקודה נוספת. 36:49 לבאר שבע/בני שמעון בסיום הרבע השני.

עמית גרשון. כוכב הערב. צילום: הרצל יוסף

את המחצית השנייה באר שבע פתחה מעט מבולבלת ומפוזרת ואיבדה שני כדורים כבר לאחר דקה וחצי, אך עמית גרשון בניסיון מוצלח נוסף מחוץ לקשת השאיר את המומנטום בצד הלבן והעלה ל-39:54 08:20 לסיום הרבע. 05:50 לסיום הרבע, נראה ששום דבר לא יכול היום לעצור את עמית גרשון, שהתקשה להחטיא מחוץ לקשת וכל זריקה פגעה בינגו. נכון לכרגע הוא עם שיא קריירה של 24 נקודות, 5 נקודות יותר מהשיא הקודם שלו.

טאנר לייסנר עם עבודה הגנתית נהדרת הצליח לבלום את חואקין שוכמן והוציא את באר שבע להתקפה, אותה ניצל מי אם לא עמית גרשון לעוד שלשה. גרשון כבר עם 27 נקודות. 52:71 לשחקנים של רמי הדר כשעל השעון 04:18 לסיום הרבע השלישי. סל מהזדמנות שנייה של סווינג וזה 19 הפרש למארחת. ארצי נשלח לקו וקלע את שתי הזריקות.

גרשון מוסיף אסיסט לדונלדסון למשחק הנהדר שלו ולייסנר עם הגנה נחושה מרוויח עוד כדור על חשבון הגלבוע. יאיר קרביץ נכנס גם הוא למשחק ועם קליעה יפה לשתי נקודות העלה את ההפרש ל56:82 כשנותרו 01:54 לסיום הרבע. השחקנים של רמי הדר באנרגיות נהדרות בסיום הרבע השלישי שנגמר בתוצאה 60:86 ללבנים. באר שבע/ בני שמעון קרובה להבטיח פלייאוף היסטורי.

ברבע האחרון השחקנים של אריאל בית-הלחמי עלו בלחץ לכל אורך המגרש בנסיונות נואשים להוציא משהו מהמשחק, אך הניסיון של השחקנים המקומיים גברה על ההתלהבות של הילדים מהגלבוע. גרשון, קולמן ולייסנר המשיכו להציג יום נדיר מחוץ לקשת עם שלוש שלשות רצופות. גם לייסנר עם שיא קריירה של 15 נקודות הערב. באר שבע/בני שמעון מוליכה 69:97 ברבע רביעי שכולו גארבג' טיים. 04:52 לסיום הרבע.

רצף ההפסדים נקטע. צילום: הרצל יוסף

אירוע נדיר נרשם כשנותרו 04:38 לסיום המשחק כאשר עמית גרשון הצליח להחטיא מחוץ לקשת. הדר, שנתן לגרשון את הכבוד המגיע לו, החליף את המצטיין במשחק לקול תרועת האוהדים. לקראת הסיום שותף גם חן קראוניק, שחקן קבוצת הנוער שעלתה לפני כשבוע לליגת העל לנוער.

בסיום המשחק, הפועל באר שבע/בני שמעון קוטעת רצף של חמישה הפסדים ומנצחת 77:104 את גלבוע/גליל כשהפרס, כאמור, הוא העפלה לפלייאוף העליון.

ביום שני תצא הקבוצה של רמי הדר למשחק חוץ מול בני הרצליה שיינעל את הליגה הסדירה ולאחר מכן ייקבע המיקום הסופי של העולה החדשה וזהות היריבה בסדרת רבע הגמר שתהיה הטוב מחמישה משחקים.

קלעים בולטים בבאר שבע/בני שמעון: עמית גרשון 32, ג'ורדן סווינג 18, טאנר לייסנר וחנן קולמן 15, ג'אקים דונלדסון 12.