אחרי הניצחון על הפועל אילת שאפשר לה לסיים במקום החמישי בתום שני הסיבובים הראשונים רצתה הערב (ראשון) הפועל באר שבע/ בני שמעון להשיג ניצחון רביעי ברציפות כשאירחה בהיכל הקונכיה את מכבי ראשון לציון. 

טרנס ווטסון (שני מימין). סיים את העונה. צילום: הרצל יוסף

הקבוצה של רמי הדר שלא הצליחה לנצח את זו של גיא גודס בשני המשחקים הראשונים בין הקבוצות העונה עלתה ללא טרנס ווטסון שעבר ניתוח וגמר את העונה. חנו קולמן, טראוויס ווריק, ג'ורדן סווינג, טיילור ברון וג'אקים דונלדסון פתחו בחמישייה של המארחת שנעזרה בדחיפה של 750 צופים בלבד.

ג'אקים דונלדסון החטיא תחת לחץ של שעון בהתקפה המסודרת הראשונה של המארחת ולאחר מכן גם נחסם ואיבד כדור. לאחר דקות חלשות של שתי הקבוצות בהתקפה, חנן קולמן שבר בצורת עם שתי שלשות שקבעו 2:6 לבאר שבע/ בני שמעון אחרי ארבע דקות של משחק. 

קרון ג'ונסון (מימין). באר שבע/ בני שמעון פתחה מבערים ברבע השני. צילום: הרצל יוסף

קולמן המשיך להיות המוציא לפועל היחיד של המארחת עם 10 נקודות בתוך הרבע הראשון עד שקרון ג'ונסון נכנס למשחק ומסר לאייזנהרט לסל נוסף ואיגור קולשוב צימק ל-12:6. נמרוד טישמן ודיימון סימפסון הפכו ל-12:13 עד שדונלדסון, ג'ורדן סווינג ועמית גרשון עם ריצה של 0:9 קבעו 13:21 למארחת בסיום הרבע הראשון.

חנן קולמן פתח את הרבע השני בדיוק כמו שפתח את המשחק עם שלשה והעלה את המארחת ל-14 הפרש, 13:27 שתי דקות בתוך הרבע. דונלדסון עם שתי נקודות וטיילור ברון עם שלשה השלימו ריצה של 0:20 והעלה את באר שבע/ בני שמעון ל-13:32 אדיר שש דקות לסיום המחצית. 

ג'אקים דונלדסון (מימין). משחק במעמד צד אחד. צילום: הרצל יוסף

איגור קולשוב עצר את ההתלהבות של המארחת עם חמש נקודות שצימקו ל-35:20, שתי דקות וחצי למחצית. שתי הקבוצות לא קלעו יותר עד שעמית זיס הצעיר עם שלשה משוגעת מהחצי בשנייה האחרונה קבע 20:38 אדיר למארחת במחצית. 

קמרון לונג בנקודות ראשונות ואיגור קולשוב עם שלשה פתחו ריצה של 0:8 וצימקו ל-40:28 בפתיחת הרבע השלישי. דונלדסון וקולמן עם חמש רצופות החזירו את ההפרש ל-17 וטראוויס ווריק קבע 30:49 ארבע וחצי דקות לסיום הרבע. 

חנן קולמן (מימין) מול איגור קולשוב. השליטה של המארחת נמשכה ברבע השלישי. צילום: הרצל יוסף

טיילור ברון עם עוד שלשה גדולה העלה ל-34:52 והאורחת המשיכה לא למצוא את הטבעת גם בזריקות העונשין שלה. קולמן עם שלשה גדולה נוספת חיפה על משחק חלש של ג'ורדן סווינג והוריד את באר שבע/ בני שמעון לרבע השלישי ביתרון 38:56. 

רמי הדר. הקבוצה שלו מתבססת במקום החמישי. צילום: הרצל יוסף

קרון ג'ונסון פתח את הרבע הרביעי עם שתי נקודות יפות וג'אקים דונלדסון המשיך עם הגארבג' טיים ל-38:64, שש דקות לסיום. ראשון לציון עברה את רף 40 הנקודות רק ארבע דקות לסיום המשחק וטראוויס ווריק עם שלשה קבע 44:71.

קרון ג'ונסון עם שלשה נוספת אפשר לרמי הדר לעלות את רומן רובינשטיין להופעת בכורה והבלארוסי-ישראלי התכבד גם בשלשה ראשונה. המארחת המשיכה לטייל עם לניצחון הגדול בסיום, 53:77.      

קלעו לבאר שבע/ בני שמעון: חנן קולמן 19 נקודות (5 ריבאונדים ו-6 אסיסטים), ג'אקים דונלדסון 14 (11 ריבאונדים), טיילור ברון 13, קרון ג'ונסון 10.  

הפועל באר שבע/ בני שמעון תנסה להמשיך במומנטום הנהדר שלה בשבוע הבא כשתצא ביום ראשון (19:20) למשחק חוץ מול הפועל תל אביב.