אחרי התבוסה למכבי תל אביב ביום שלישי האחרון, ניסתה הערב (שבת) הפועל באר שבע להתאושש במשחק ביתי מול האחרונה בטבלה, מ.ס. אשדוד.

ברק בכר. החילוף שלו התקבל ברגשות מעורבים. צילום: הרצל יוסף

אורן ביטון חזר להרכב אחרי פציעה ארוכה במקומו של מיהאי קורהוט שלא היה בסגל. מיגל ויטור חזר אף הוא להרכב במקומו של חאתם עבד אלחמיד שהורחק במשחק האחרון.

המשחק החל בצורה טובה עבור המארחת אבל בן שהר בשתי החמצות גדולות לא הצליח למצוא את הרשת. מנגד, אשדוד עם שלושה שחקני בית של האלופה בהרכב שלה (עמית ביטון, עמראן אלקרינוואי ודן ביטון) כמעט ולא איימה על השער של אריאל הרוש. 

בן שהר (מימין) מול עמית ביטון. הוחלף סמוך למחצית. צילום: הרצל יוסף

בדקה ה-25 הגיעה תפנית במשחק. אריק סאבו הגיב בצורה ברוטאלית לתיקול של אלקרינוואי, חנק את האחרון והורחק. פעולה טיפשית של הקשר הסלובקי. 

שתי דקות מאוחר יותר וגם אשדוד נשארה בעשרה שחקנים אחרי שדודו ביטון דחף את לואי טאהא והורחק אף הוא. כדי לחזק את מרכז המגרש, ברק בכר הוציא את בן שהר והכניס את מרואן קבהא, חילוף שהתקבל ברגשות מעורבים אצל הקהל. עד המחצית לא נכבשו שערים והיא הסתיימה בתיקו 0:0. 

נייג'ל האסלביינק. שוב מנע מבוכה. צילום: הרצל יוסף

במחצית השנייה המשיכה באר שבע להחזיק יותר בכדור ובדקה ה-62 שברה את הקרח. דיא סבע השתלט על כדור מחוץ לרחבה ומסר נהדר לנייג'ל האסלביינק שנשאר לבד מול רועי משפתי וכבש. 0:1 לבאר שבע.

עד לסיום גם לואי טאהא נפצע בשריר האחורי והוחלף על ידי מתן אוחיון אבל האלופה שמרה על היתרון שהפך לניצחון. 

ברק בכר אמר בסיום: "זו אולי חצי השעה הראשונה הכי טובה שלנו העונה ב-30 הדקות הראשונות. ייצרנו המון מצבים ואני שמח שהצלחנו לשמור על היתרון בניגוד למשחקים אחרים העונה". 

על ההרחקה של סאבו: "זה לא צריך להיות וזה לא אופייני לו כי הוא תמיד משקיע מעצמו. אנחנו נדבר איתו ונסגור את זה כמו שאנחנו יודעים". 

ביום ראשון הבא (6.1) תתארח האלופה אצל בני יהודה למפגש צמרת.