עם ארבע נקודות משני המשחקים הראשונים שלה יצאה הערב (ראשון) הפועל באר שבע למשחק חוץ אצל מ.ס. אשדוד. הקבוצה של ברק בכר צפויה להתחזק ביממה הקרובה בקשר הפורטוגלי ז'וסוואה פשקיירה שעבר היום בדיקות רפואיות ועשוי לחתום מחר על חוזה בקבוצה.

נייג'ל האסלביינק (משמאל) מול אספה. באר שבע נקלעה לפיגור. צילום: עוז מועלם

עדן שמיר החולה לא נכלל בסגל של הקבוצה כמו גם שון גולדברג הפצוע. עמית ביטון פתח במרכז ההגנה לצידו של מיגל ויטור. ניב זריהן, נייג'ל האסלביינק ובן שהר פתחו בחלק הקדמי מול הקבוצה המפתיעה של רוני אוואט.

כבר בדקה השנייה נקלעה באר שבע לפיגור. שלומי אזולאי הגביה כדור קרן שעבר את כולם והגיע לבלם מאוגנדה טימוטי אוואני שהכניע את שטקוס. בדקה ה-21 הצליחה באר שבע להשוות כאשר הגבהה של ניב זריהן מאגף שמאל הגיעה לראשו של נייג'ל האסלביינק שכבש את שערו השני העונה בליגה.

אוואני (מימין) מול בן ביטון. פתיחה טובה של אשדוד. צילום: עוז מועלם

באר שבע השתלטה על המשחק עד לסיום המחצית אבל לא הצליחה לכבוש והחצי השני של המשחק הסתיים בתיקו 1:1. בפתיחת המחצית השנייה נאלצה באר שבע לבצע חילוף בין הקורות לאחר שארנסטס שטקוס שסבל מחבלה בירך ואוהד לויטה נכנס לשער. 

בדקה ה-48 הגיע המהפך. ניב זריהן מסר בעקב לרמזי ספורי שהגביה מאגף ימין לראשו של נאור סבג שנגח למשקוף והכדור החוזר הגיע לראשו של בן שהר שנגח לרשת. שער בכורה העונה למלך השערים של הליגה בעונה שעברה.   

השער הזה החזיק מעמד שלוש דקות בלבד. נייג'ל האסלביינק איבד כדור לאספה שמסר לדין דוד והאחרון השאיר כדור נהדר לשלומי אזולאי שבעט מ-16 מטרים והכניע את לויטה. 2:2. בתוספת הזמן שובל גוזלן מאשדוד חשב שהוא כבש שער ניצחון אבל ה-VAR פסל אותו בטענה לנגיעת יד של החלוץ. 

ביום שני הבא (23.9, 20:15) תחזור הפועל באר שבע הביתה ותארח את הפועל תל אביב.