הפועל באר שבע-בני שמעון התארחה הערב (שני) בהיכל 'מנורה מבטחים', שם התקיים המשחק נגד מכבי תל אביב. שתי הקבוצות הגיעו למשחק במסגרת המחזור השלישי של ליגת העל ללא הפסדים עד כה בליגה.

מובילים במחצית. צילום: עוז מועלם

הרבע הראשון נפתח בתוצאה מאוזנת, אך חוסר הביטחון מצד חניכיו של רמי הדר הורגש בתחילת בדקות הראשונות של ההתמודדות. כבר לאחר 5 דקות ספג סמאג'ה כריסטון שתי עבירות לחובתו והורד לספסל, וכשכבר היה נראה כי הצהובים יפתחו פער, טראוויס ווריק וטיילור ברון דאגו להשאיר את חניכיו של רמי הדר בעניינים.

גם הקושי של ג'אקים דונלדסון להתמודד עם השחקנים הגבוהים של האלופה הורגש והסנטר ספג שתי עבירות עוד לפני סיום הרבע הראשון. ולמרות זאת, הרבע הסתיים בצורה טובה לחניכיו של רמי הדר, כשיאיר קרביץ קלע שלשה וקבע 19:15 לבאר שבע. את הרבע סיים טראוויס ווריק כקלע המוביל של באר שבע בני שמעון עם 6 נקודות.

רמי הדר וג'ואקים דונלדסון. שתי עבירות לפני סיום הרבע הראשון. צילום: עוז מועלם

יציע אדום בתל אביב. צילום: עוז מועלם

באר שבע פתחה את הרבע השני עם סל שדה של ג'ורדן סווינג והגנה טובה שלחצה את מכבי תל אביב וכמעט לא איפשרה לשחקנים של נבן ספאחיה להגיע לזריקות. ההגנה המצויינת של האדומים נמשכה לכל אורך המחצית ופעם אחר פעם גרמה למארחת להחטאות, שגם פגעו בביטחון של הצהובים. המחצית מסתיימת בתוצאה מפתיעה למדי - 39:32 לבאר שבע.

עם תחילת המחצית השנייה, חזרו חניכיו של נבן ספאחיה לשלוט בעניינים והמומנטום עבר לצד הצהוב. כ-3 וחצי דקות לסיום הרבע השלישי הורחק מאמן הפועל באר שבע-בני שמעון, רמי הדר, בשתי עבירות טכניות, בהפרש של כדקה אחת מהשנייה.

מי שניהל את המשחק עד סופו הוא עוזרו של הדר, דוד אלהרר. טיילור ברון המשיך ביום הקליעות הרע שלו וסיים את הרבע השלישי עם 6 נקודות ויחס של 1 לשש מחוץ לקשת. הרבע השלישי נגמר בתוצאה 57:46 לצהובים.

מייקל רוס וטראוויס ווריק. צילום: עוז מועלם

טיילור בראון. ממריא. צילום: עוז מועלם

הבריחה של מכבי תל אביב נמשכה גם במהלך הרבע הרביעי, כאשר הצהובים מובילים 59:48 כשעל השעון נותרו 06:48 לסיום ההתמודדות.

סמאג'ה כריסטון הבין שזה הזמן להתעורר ולקח את המשחק לידיו. הפועל באר שבע-בני שמעון לא הרימה ידיים ובמשחק עיקש ולוחמני צימצמה ל-6 נקודות, 02:32 לסיום המשחק. החניכים של אלהרר חזרו ובשני מהלכי התקפה טובים הורידו את ההפרש ל-2 נקודות בלבד, דקה ו-16 שניות לסיום, לאחר חטיפה וסל של כריסטון.

הדרמה נמשכה עד הרגע האחרון. באר שבע יצרה עצירה בהגנה ויצאה להתקפה האחרונה של המשחק. טראוויס ווריק החטיא ודונלדסון ניסה לתקן בריבאונד, פחות משניה לסיום, אך הכדור התגלגל על החישוק וחמק החוצה.

הקבוצה של רמי הדר מפסידה לראשונה העונה, 66:64 בסיום ההתמודדות, אך יכולה להיות גאה בעמידה נגד מכבי תל אביב, והמשך המסע בליגת העל נראה מבטיח בהחלט.

ווריק (שוכב) וכריסטון. הפסד ראשון בליגה. צילום: עוז מועלם

בתום המשחק התייחס רמי הדר להרחקה: "אנחנו קבוצה עם אנשים מיוחדים. זו הזדמנות טובה להגיד שהתנהגתי בחריפות מדי, למרות שהרגשתי שהייתה צריכה להיות אמירה אבל זה היה חריף מדי. ברבע השלישי לא הצלחנו להישאר במשחק יותר מדי. היום הגענו לפחות קליעות חופשיות ולמרות זאת בחצי הראשון היינו שם אבל הגענו פחות לזריקות שרצינו".

קלעו לבאר שבע-בני שמעון: סמאג' כריסטון 18, טראוויס ווריק 14, ג'ורדן סווינג 12 (8 רב'), טיילור בראון 8 (8 רב'), יאיר קרביץ 5, ג'אקים דונלדסון 4 (8 רב'), חנן קולמן 3. כמו כן שיחקו עדי כהן-סבן, עמית גרשון ורם אליאספור.

ג'ואקים דונלדסון. צילום: עוז מועלם