חנן קולמן. הפציעה באילת לא הייתה חמורה. צילום: הרצל יוסף

הפועל באר-שבע/בני שמעון פגשה אמש (ראשון) את הכתומים מנס ציונה לאחד המשחק החשובים ביותר העונה, בניסיון להגיע לפלייאוף העליון בליגת העל. רמי הדר שוב נאלץ להסתדר ללא טיילור ברון, אך חדשות טובות הגיע מכיוונו של חנן קולמן, לאחר שהתברר כי הפציעה במשחק נגד אילת אינה חמורה.

הדר שוב נאלץ לאלתר בתקווה למצוא את הנוסחה שתוציא את קבוצתו מהבור בו היא נמצאת בחודש וחצי האחרונים ועלה למשחק עם קרון ג'ונסון, טראוויס ווריק, עמית זיס, ג'ורדן סווינג וג'אקים דונלדסון.

נס ציונה עלתה ראשונה על הלוח אך באר שבע/ בני שמעון במשחק מסודר ענתה עם שתיים של דונלדסון. האורחים הפעילו לחץ על מובילי הכדור של באר שבע שהסתבכה עם עצמה בהתקפה, וכאשר נותרו 5:17 דקות לסיום הרבע הראשון, נס ציונה מוליכה 14:5 על השחקנים הלבנים.

האווירה בקונכייה הייתה מתוחה ורמי הדר לקח פסק זמן במטרה לאפס את השורות, אך גם לאחר פסק הזמן נס ציונה המשיכה לעשות ככל העולה על רוחה בצבע, וניכר שלמרות המאמץ, הפציעות הרבות משפיעות על הסדר במשחק ההגנה של באר שבע/ בני שמעון.

ווריק עם שלשה וג'ונסון עם שתי נקודות הצליחו לצמק את הפער. 21:13 כ-3 דקות לסיום הרבע הראשון בקונכייה. המהלכים המאולתרים בהתקפה של המקומיים המשיכו ובנס הצליחו לשמור על מרחק סביר מנס ציונה. 5 שניות לסיום הרבע הראשון, יכלו החניכים של רמי הדר אף לעלות ליתרון שישנה את המומנטום של המשחק, אך ווריק, שקלע עד לאותו רגע 3/3 מחוץ לקשת, החטיא. 27:25 לנס ציונה בסיום הרבע הראשון.

רבע שני
החניכים של נדב זילברשטיין פתחו את הרבע השני עם שמונה נקודות רצופות של כריס דואו, העלו את ההפרש ל-8 נקודות לטובת נס ציונה. דונלדסון מנגד צימק עם סל מהצבע, אך משחק ההגנה החלש של באר שבע/בני שמעון המשיך להיות נרפה ו-3 דקות מפתיחת הרבע השני צמח הפער ל10 נקודות.

משחק ההתקפה של הלבנים נראה מבולגן מאוד, והתחושה בקונכייה היא שהשחקנים בעיקר מאלתרים בהתקפה ועושים עבירות בהגנה. 4:33 לסיום, נס ציונה עולה ליתרון שיא של 15 נקודות, עם שתי שלשות רצופות מהפינה של גולן גוט.

רמי הדר שוב לוקח פסק זמן כדי להרגיע את נס ציונה ומעלה מהספסל את בן אייזנהרט לדקות ראשונות במשחק, כמוצא אחרון לנסות ולחזק את משחק ההגנה הבאר שבעי. 2:50 דקות לסיום המחצית הראשונה, הפער לטובת נס ציונה ממשיך לגדול וב-16 הפרש מפעילים השחקנים של רמי הדר לחץ על מובילי הכדור של נס ציונה בניסיון לחטוף כדור, אך גם כשהמהלך מצליח, איבוד כדור שטותי ובאר שבע נאלצת לעשות עבירה על הסנטר של נס ציונה, טאליב זאנה, והוא משלים עוד שתי נקודות קלות.

רם אליאס-פור נכנס למשחק כשנותרו 1:51 לסיום הרבע הראשון, אך במהלך הראשון שלו הוא ביצע עבירה על כריס דואו ומעמיד אותו על קו העונשין. בסיום המהלך, הפער של נס ציונה צומח ל=21 נקודות הפרש. מגמת ההתרסקות של רמי הדר והשחקנים נמשכה ונראה כי רק נס ישאיר את השחקנים הלבנים בחיים במחצית השניה וימנע התפרקות סופית.
סיום המחצית הראשונה, הפועל באר-שבע/בני שמעון סופגת שוב מעל 60 נקודות. 63:41 בסיום המחצית הראשונה.

משחק התקפה מבולגן. צילום: הרצל יוסף

רבע שלישי
למעט קולמן שהחליף את עמית זיס, החמישיה של רמי הדר הייתה זהה לזו שפתחה את המשחק, ו-5 נקודות מהירות של קרון ג'ונסון וחנן קולמן מורידות את ההפרש ל-17 נקודות. 63:46 לנס ציונה.

למרות הפתיחה הטובה יחסית של באר-שבע למחצית השניה, החטאה של חנן קולמן הפכה להתקפה מתפרצת של נס ציונה ובסיומה השלים טל דן שתי נקודות, החטיא זריקת עונשין, אך הריבאונד היה כתום והפך לשלשה נוספת של הכתומים מנס ציונה. 71:48 לנס ציונה כשעל השעון 6:15 שניות לסיום הרבע השלישי.

נס ציונה המשיכה להתעלל בג'אקים דונלדסון וכל ריבאונד התקפה הפך לסל כתום. רמי הדר נראה מיואש והתיישב לא מעט על שלטי הפרסום בתנועות המשדרות חוסר אונים. טראוויס ווריק, מהיחידים שנראו טוב בשורות באר-שבע, חילץ כדור אבוד ומסר אסיסט לקרון ג'ונסון שצימק ל76:55 כשעל השעון נותרו 4:33 לסיום הרבע השלישי.

נס ציונה עושה ככל העולה על רוחה וב-2:22 קולעים הכתומים 81 נקודות. כשהיה נראה שהשחקנים של הדר נכנסים לקצב, טראוויס ווריק, שהיה טוב עד לרגעים האחרונים ברבע השלישי, איבד כדור חשוב והחזיר את המומנטום לכתומים מנס ציונה. בסיום הרבע השלישי התוצאה היא 89:67 לטובת נס ציונה. אוהד שעזב את המגרש בסיום הרבע השלישי היטיב להגדיר את התצוגה של החניכים של רמי הדר- "בושה וחרפה".

רמי הדר. נראה מיואש. צילום: הרצל יוסף

רבע רביעי
דקה וחצי בתוך הרבע הרביעי המשיכו השחקנים של רמי הדר במשחק הנרפה שלהם וכשנותרו 7:23 נס ציונה קולעת 93 נקודות לעומת 72 של המקומיים. ההגנה הלבנה המשיכה להיות רכה.

אלישי כדיר הוותיק מנס ציונה ניצל זאת לעוד שתי נקודות קלות, אך החטיא את זריקת העונשין. הנתון שאולי מעיד יותר מכל על המחוייבות של החניכים של רמי הדר הוא שכאשר נותרו 5:39 דקות לסיום, רק רם אליאס-פור היה עם ארבע עבירות אישיות. נס ציונה המשיכה להילחם גם בהגנה ולא הורידה את הרגל מהגז.

חסימה משותפת של כריס דואו וטאליב זאנה הוציאו את הכדור מהידיים של חנן קולמן. 2:57 לסיום ההגנה של באר-שבע/בני שמעון נזכרה להתעורר וביצעה עצירה. ג'ונסון קלע שתי זריקות עונשין והפער עמד על 16 נקודו, כשנותרות 2:22 לסיום המשחק.

המשחק מסתיים בתוצאה 103:91 לטובת נס ציונה. החניכים של רמי הדר, שיכלו להבטיח פלייאוף עליון, יצטרכו להמתין ליום רביעי ולנסות לנצח את גלבוע/גליל בכדי להבטיח הישג היסטורי.

ג'ורדן סווינג. אווירה מתוחה בקונכייה. צילום: הרצל יוסף

קלעים בולטים בבאר שבע/בני שמעון: עמית גרשון וג'ורדן סווינג 13 נקודות כל אחד, קרון ג'ונסון 18 נקודות, טראוויס ווריק 11, חנן קולמן 9, רם אליאס-פור 5.