המחזור החמישי בליגת העל בכדוריד יפגיש הערב (חמישי, 20:00) את נועלת הטבלה מ.כ. באר שבע והפועל אשדוד מהצמרת. על הפרקט יתמודדו שני התאומים הזהים בני ה־25 לבית משפחת הרשקוביץ. גל, שוער מ.כ באר שבע שטרם טעמה ניצחון העונה, ושי שהוא הפיבוט של אשדוד המדורגת במקום השלישי בטבלה.

גל הרשקוביץ (משמאל) ואחיו שי. שיחקו כבר אחד נגד השני. צילום פרטי

"מי שלא יודע להבדיל בינינו יש לו חמישים אחוז להצליח לנחש", מספר גל על הדמיון המדהים בין שני האחים כשחבריהם מתקשים לזהות אותם. "חשבנו בתקופה מסוימת להתחלף אחד עם השני, אבל זה כמובן שהיה בצחוק ובדיחה בין חברים".

משחק קבוצתי
"אלה רעיונות שעוברים לך בראש כשאתה עדיין צעיר, אבל אז אתה מבין שזה לא משהו שאפשר ליישם בפועל", סיפר שי, שחווה עם קבוצתו פתיחת עונה מצוינת עם שלושה ניצחונות לעומת הפסד אחד במחזור האחרון למכבי ראשון לציון.

איך הגעתם לענף הכדוריד?
גל: "אני חושב שבגיל צעיר כל אחד בוחר את התחום שמעניין אותו לעשות וכנראה שנמשכנו לכיוון הכדוריד ופשוט נשארנו בו".

שי: "אבנר דרורי (המאמן של מ.כ. באר שבע - כ.ק.) הביא אותנו לבית הספר לכדוריד של הפועל ראשון לציון כשלמדנו בבית ספר יסודי. עד לפני שנתיים שיחקנו באותה קבוצה, אבל מאז כל אחד הלך לכיוון שלו".

יש יריבות חזקה ביניכם היום?
גל: "כבר יצא לנו לשחק אחד נגד השני כשאני שיחקתי ברחובות ושי שיחק בהפועל ראשון לציון. הוא ניצח במשחק הזה. במשחק אתה רוצה לנצח ולא משנה אם אחיך מולך או חבר שלך. המשחק הקרוב יהיה פייט ולא נוותר להם בקלות למרות שיש לאשדוד קבוצה טובה מאוד והפרשי הרמות בין הקבוצות ידועים לכולם".

שי: "אני מבין שזה משחק פיקנטי, כי אני פיבוט, אחי התאום הוא שוער, אבל מדובר במשחק קבוצתי ולא הכל תלוי רק בשנינו. אבל אם אתה שואל אותי, החברים שלי לקבוצה באים 'להרוג' אותו בשער".

אתה צוחק, נכון?
שי: "כן בטח, אבל אני מגיע במוטיבציה גבוהה מאוד לשחק נגד גל כי זה תמיד כיף לשחק נגדו. יש הבדל גדול מאוד בין הקבוצות לטובתנו כמובן, אבל זה על הנייר לפני המשחק. במשחק עצמו נהיה חייבים להביא את היכולות שלנו לידי ביטוי, אחרת לא נוכל לנצח. נבוא מרוכזים ומוכנים לכל אתגר. אתבאס מאוד אם נפסיד חס וחלילה".

מ.כ. באר שבע שעדיין מחפשת נקודת ליגה ראשונה ספגה בשבוע שעבר הפסד רביעי ברציפות, 31:25 בבית לעירוני רחובות. מילוש בויאשיץ' בלט עם שמונה כיבושים וצח מלול הוסיף חמישה, אבל הקבוצה של אבנר דרורי תצטרך להשתפר בצורה דרסטית כדי לעמוד במטרה שלה לשרוד בליגה.

הפסד לדימונה
אחרי פתיחת עונה נהדרת שכללה שני ניצחונות בשני המשחקים הראשונים שלה בליגה, מכבי דימונה ספגה הפסד 37:27 במשחק החוץ שלה נגד היורדת מליגת העל, מכבי תל אביב. במחזור הקרוב דימונה תארח את מכבי הקרייתים מהמקום השני בתקווה לשוב למסלול הניצחונות ולטפס במעלה הטבלה.