השבוע מתקיימת ביישוב מיתר אחת מתחרויות הטניס היוקרתיות בישראל. מדובר בטורניר 'Meitar Open' לנשים על סך פרסים של 60 אלף דולר שיחולקו למנצחות. הטורניר כבר הפך למסורת ביישוב כשהוא מתקיים זו השנה החמישית ברציפות והוא מושך אליו תשומת לב רבה עם למעלה משמונים טניסאיות מכל רחבי העולם שהגיעו ליישוב על מנת להשתתף בטורניר.

מעבר למטרה הנעלה של כיבוד זכרו של סרן ליעד לביא ז"ל, תושב מיתר שנפל בעת מילוי תפקידו במהלך מבצע 'צוק איתן' לפני כחמש שנים, הייחוד של הטורניר הזה הוא בכך שכל הספורטאים שמשתתפים בו מתארחים בבתי התושבים במהלכו ומהווים למעשה סוג של שגרירות של מדינת ישראל בכל טורניר אחר בו הן משחקות.

מגרשי הטניס במיתר. הטורניר הפך למסורת. צילום: שמואל לביא

ארבעת הטורנירים הקודמים היו לגברים והשנה זו הפעם הראשונה שבה מתקיים הטורניר לנשים בלבד בקטגוריית יחידות וזוגות. במהלך כל השבוע התקיימו מגוון פעילויות חברתיות בהשתתפות השחקניות וערבי גיבוש בהשתתפות המשפחות ביישוב.

"אחרי שליעד נהרג פניתי למשפחה, והאבא ראה לנכון להנציח את השם שלו בתחרות טניס", אמר מנהל התחרות ארז שנקר, "ליעד גדל במגרשי טניס במיתר. התקציב של התחרות הוא 450 אלף שקל. הרבה אנשים מכל הארץ מגיעים לראות את המשחקים וכל היישוב מתגייס לתחרות הזאת".

שמואל לביא, אביו של ליעד ז"ל, הוסיף: "זו תחרות עם רף גבוה יותר ממה שהיה בשנים הקודמות כי הגיעו לכאן שחקניות מהמאתיים הראשונות בעולם. עשינו תחרות לאומית. האווירה נהדרת כרגיל וכמות המשפחות המארחות גדלה והגיעה ל-75 משפחות שמארחות את הנשים". 

יוליה גלושקו. הגיעה להשתתף בטורניר מיתר. צילום: הדס שורר

"האווירה מרגשת מאוד", הוסיף שמואל לביא, "כל שנה עולה הרף ויש התמדה של הטורניר הזה. רצינו כל השנים שהקהילה והילדים יהיו מעורבים ובאמצעות הטורניר הזה בעצם זוכרים את ליעד וזה הכי מרגש מבחינתי. אני רוצה להודות גם לאיגוד הטניס, למועצת מיתר ולמועדון הספורט ביישוב על התמיכה".

ספורטאיות מ-25 מדינות הגיעו לטורניר אבל הנציגות הישראליות יוליה גלושקו, לינה גלושקו, מאיה טחן, שביט קמחי ושלי ברזניאק הפסידו כבר בשלבים הראשונים והם המשיכו בטורניר הזוגות בו הם מקוות להגיע רחוק יותר. הטניסאית הבכירה ביותר בתחרות היא ויטליה דיאטצ'נקו מרוסיה שמדורגת במקום ה-123 בעולם. משחק הגמר יתקיים בשבת בשעה 10:00 בבוקר.