הפועל באר שבע השלימה את מצבת השחקנים הזרים שלה לעונה הקרובה עם החתמתו של הסנטר האמריקאי, סטיב זאק (27, 2.11), שחתם הלילה (בין שבת לראשון) בשורות הקבוצה על חוזה לשנתיים הקרובות.

למיינט באר שבע נודע כי זאק מגיע לישראל אחרי ששיחק בעונה שעברה במדי ריגה הלטבית שזכתה באליפות הליגה המקומית והוא לקח חלק עם קבוצתו גם בליגת ה-VTB היה בין השחקנים המצטיינים בשורותיה.

רמי הדר חיפש שחקן גבוה בצבע והוא מצא אותו בדמותו של זאק שהספיק לצבור ניסיון אירופי עשיר מאז שסיים את לימודיו במכללת לה סאל מהדיוויז'ן 1 של ליגת המכללות.

בדרך להפועל באר שבע הסנטר עבר בלא מעט תחנות באירופה שכוללות את לייפאיה הלאטבית בה הצטיין, אקדמיק סופיה הבולגרית במדיה זכה באליפות הליגה ונבחר לסנטר העונה בסיומה.

במדי אקדמיק זאק נטל חלק במפעל היורוקאפ וסיים אותו עם ממוצע של 12.3 נקודות למשחק ותשעה כדורים חוזרים. לאחר מכן זאק עבר לפולין וחתם בסופוט.

בבאר שבע שהחליפה למעשה את כל ארבעת הזרים ששיחקו במדיה בעונת הבכורה בליגת העל, משוכנעים שזאק אמור להשתלב בשיטה של רמי הדר בצורה חלקה על מנת להוביל את המעודון לעונה טובה נוספת.

זאק מצטרף לטי. ג'יי. ויליאמס, ג'ון פטרוסלי ואנתוני לורנס שחתמו בשורות האדומים קודם לכן והוא צפוי להגיע לפתיחת האימונים בעוד כשבועיים.

אוהד כהן. ישחק בליגה הארצית. צילום: הרצל יוסף

בתוך כך, קפטן באר שבע לשעבר, אוהד כהן, שפתח את העונה הקודמת עם הקבוצה וסיים אותה בהוד השרון מהליגה הלאומית, חתם במכבי רחובות מהליגה הארצית ויתאחד עם מאמן באר שבע לפני שנתיים, יניב בורגר.