אחרי שלוש תוצאות תיקו רצופות שהרחיקו אותה עד כדי 14 נקודות ממכבי תל אביב וחיסלו כמעט סופית את חלומות האליפות, הפועל באר שבע פתחה הערב (שבת) את הסיבוב השני במשחק ביתי מול עירוני קריית שמונה.

אריק סאבו מול סמואל בראון. פתיחה חלשה של האלופה. צילום: הרצל יוסף

ברק בכר החליט לרענן את ההרכב ופתח עם שלישיית קישור דפנסיבית כשמרואן קבהא פותח יחד עם ג'ון אוגו ואריק סאבו. אובידיו הובאן שסובל מפציעה הגיע לביקור מרומניה והתיישב ביציע הכבוד. 

הפתיחה הייתה של האורחת. ואלון אחמדי היתל באלחמיד והעביר כדור רוחב לאיסמעיל ריאן שהעלה את קריית שמונה ליתרון כבר בדקה ה-12.

ברק בכר על הספסל. חילוף מנצח. צילום: הרצל יוסף

בכר ביצע חילוף כבר בדקה ה-27 כשנייג'ל האסלביינק נכנס במקומו של קבהא אבל גם זה לא עזר והאלופה לא הצליחה להשוות ולא הגיעה להזדמנות אחת עד המחצית. בירידה להפסקה הקהל האדום הגיב בשריקות בוז צורמות כמחאה על היכולת של הקבוצה. 

בפתיחת המחצית השנייה הקהל ביקש מהשחקנים להתעורר וקיבל אותם בעידוד ואריק סאבו הגיע להזדמנות מצוינת בתוך הרחבה אבל הבעיטה שלו נבלמה. 

בן ביטון. התחיל במהלך לשער הראשון. צילום: הרצל יוסף

בדקה ה-69 הגיע השער שכל האצטדיון חיכה לו. בן ביטון הגביה כדור שפגע באחד השחקנים של הקבוצה האורחת והגיע לראש של נייג'ל האסלביינק שכבש את שערו השלישי בקבוצה והשווה ל-1:1. 

שמונה דקות לסיום לואי טאהא היה צריך להפוך את התוצאה אבל החמיץ מתוך הרחבה. בדקה ה-87 הצליחה האלופה לבצע מהפך אחרי מהלך ענק של נייג'ל האסלביינק שפרץ בצד שמאל והעביר רוחב נהדר לדיא סבע שכבש בקלילות וקבע 1:2. 

ברק בכר עם דיא סבע. באר שבע במקום השלישי. צילום: הרצל יוסף

ברק בכר: "זה מעודד לראות את הקבוצה דווקא ברגעים קשים ובמחצית השנייה היינו מאוד מסודרים ואגרסיביים. אחרי הגול הראשון הייתה תחושה שהשני יבוא והניצחון הזה מאוד חשוב ומעודד. ראיתי הרבה דברים טובים עם שחקנים שעולים מהספסל ומביאים שינוי ונצטרך למנף את זה למשחקים הבאים".

בשבוע הבא יתקיים סיבוב ח' של גביע המדינה כשהאלופה תארח את בית"ר תל אביב רמלה ולאחר מכן תצא למשחק חוץ בליגה מול מכבי תל אביב.