פיני חדידה (45), מורה לחינוך גופני ממקיף 'רמות הרכס' בשכונת רמות באר שבע ומאמן ילדים, נוער ובוגרים בג'וג'יטסו השתתף בסוף השבוע שעבר באליפות אנגליה – 'british national' שהתקיימה ב'קריסטל פאלאס ספורט סנטר', בלונדון בירת אנגליה.

פיני חדידה. הוריד עשרה קילוגרמים. צילום: פרטי

למסע הארוך יצאו לצד חדידה גם שני חניכיו, סלבה אנטיפנקו, (33) שהתחרה בקטגוריית משקל של עד 80 קילוגרם, לוחם בעל חגורה סגולה ויאריק קוטליאר, (20) שהתחרה בקטגוריית משקל של עד 82 קילו בקרב חגורות לבנות שגם זכה במקום השני ובמדליית הכסף.

"ההכנה לתחרות הזאת החלה לפני משהו כמו חודש", מספר חדידה. "הייתי צריך לחתוך עשרה קילוגרם משקל גופי כדי לעמוד בקריטריון. התחלתי דיאטת רעב עטירת חלבון ודלה בפחמימות בנוסף לשני אימונים ביום, פעמיים בשבוע. הצלחתי לחתוך שבעה קילוגרם אבל היו חסרים עוד שלושה ליעד. הגעתי ללונדון עייף ותשוש הייתה לי רק ברירה אחת והיא לחפש סאונה כדי 'לחתוך' את שלושת הקילוגרמים המיותרים בשיטת ההזעה.  ביום התחרות קמתי מוקדם, נכנסתי לסאונה וחתכתי משקל בהזעה כמו ילד בן 20".

לדבריו של חדידה, שיטת ההורדה הזאת במשקל כמעט ופגעה בסיכויו להתחרות. "הגעתי לתחרות ולקרב עצמו כשאני על סף התייבשות", סיפר הלוחם. "אבל עמדתי במשקל ולא נפסלתי. ההתמודדות שלי בתחרות הזאת הייתה יותר נגד עצמי. סוג של בדיקת גבולות יותר מאשר ההתמודדות מול יריבים שזה היה החלק היותר הקל".

בסופו של דבר חדידה שמאמן מדי ערב גם ילדים אצלו בסטודיו, נלחם בארבעה קרבות וזכה במקום השני בקטגוריית משקל של עד מאה קילוגרם אליה הוסיף גם מקום שני ושלישי בתחרות המשקל הפתוח. "היום אני מתחרה יותר בשביל הכיף שלי", הוא הודה. "אני לא מנסה להוכיח כלום לאף אחד. ההשתתפות בתחרויות האלה שומרות אותי בכושר וגורמת לי להרגיש צעיר יותר. זו הסיבה האמיתית שבגללה אני עדיין עושה את זה. וגם כדי לתת דוגמא לחניכים הצעירים שלי שנמצאים עדיין בתחילת דרכם".