משחק הליגה האחרון של נורשופינג, יריבת הפועל באר שבע הערב (21:00), היה לפני שבוע וחצי כשהיא סיימה בתיקו 0:0 עם גטבורג. בשערה של היריבה עמד יאניס אנסטיס, השוער היווני שהגיע בתחילת העונה שעברה להפועל באר שבע ונחתך ממנה אחרי שני משחקים בלבד, כולל התבוסה 5:0 בזאגרב שרשומה על שמו. 

שחקני הפועל באר שבע באימון. מקווים לעשות תוצאה טובה. צילום: באדיבות הפועל 'תדיראן' באר שבע

האוהדים האדומים אולי יופתעו, אבל אנסטיס הוא אחד השוערים היציבים בליגה השבדית העונה כשהוציא מהרשת שלו 16 שערים ב-18 משחקים וקבוצתו שמדורגת במקום השישי בליגה מקדימה בשלוש נקודות את היריבה של ברק בכר במשחק הערב.

"לדעתי אחד הדברים הבולטים ביותר בנורשופינג הוא היכולת האישית הגבוהה יחסית של שחקנים כבודדים", אמר אנסטיס השבוע למיינט באר שבע, "בתקופה האחרונה הם משחקים טוב ועושים תוצאות טובות כך שמהבחינה הזאת הפועל באר שבע תופסת אותם בסיטואציה נוחה להם מאוד. הם משחקים עם ביטחון במשחקים האחרונים שראיתי גם בליגה וגם באירופה ומנסים לבנות את ההתקפות בצורה מסודרת מהחלק האחורי".

בהתייחס לסיכויים של קבוצתו לשעבר לעבור את השבדים אמר אנסטיס: "אני מרגיש שבאר שבע בהחלט מסוגלת לעשות תוצאה שתהיה טובה לה במפגש הראשון בשבדיה ואם זה יקרה, יהיה לשבדים קשה מאוד לשחק במזג האוויר שיש עכשיו בבאר שבע בשבוע הבא. כדי שבאר שבע תעלה הם יהיו חייבים להבקיע שער חוץ. זה בוודאות יוריד מאוד את הביטחון של נורשופינג".

יינס גוסטאפסון. מאמן את נורשופינג בשלוש העונות האחרונות. צילום: EPA

הקבוצה השבדית מודרכת על ידי יינס גוסטאפסון, השבדי בן ה-40, שמאמן אותה בשלוש השנים האחרונות מדורגת במקום השביעי בטבלה. היא איבדה בשבוע שעבר את החלוץ המוביל שלה, ג'ורדן לארסון שנמכר בארבעה מיליון יורו לספרטק מוסקבה ובין השחקנים הבולטים שלה ניתן למצוא את השבדי הבינלאומי כריסטופר ניימן ששיחק בעבר בבראונשוויג הגרמנית ואת קשר נבחרת איסלנד, גוומונדור ת'ורארינסון.