קבוצת הכדורסל של הפועל באר שבע שעברה בשמינית גמר גביע ווינר את גלבוע/גליל בשבוע שעבר רצתה לדלג הערב (שני) שלב נוסף במפעל כשפגשה את הפועל ירושלים. הקבוצה של רמי הדר הפסידה בכל ששת המפגשים בעונה שעברה לחניכיו של עודד קטש ורצתה לשבור את הסטטיסטיקה הזאת.

פתיחת המשחק היתה של הקבוצה מהבירה. באר שבע התקשתה מאוד מתחת לסל במהלך הרבע הראשון כשהיא מאפשרת חופש פעולה בצבע לשחקניו של קטש. טי.ג'יי וויליאמס, ספנסר וויס וסטיב זאק היו היחידים שקלעו והרבע הראשון הסתיים ביתרון 16:25 לירושלים. 

בר טימור (משמאל) מול נייט לינהארט. משחק במעמד צד אחד. צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

רק ארבעה שחקנים עלו על לוח הקלעים של באר שבע גם עמוק בתוך הרבע השני ונמרוד לוי הוביל בריחה של ירושלים שכבר פתחה פער של 18 הפרש. שלשה של ספנסר וויס רק צימקה את ההפרש הגדול ל-15, 33:48 לירושלים בסיום המחצית הראשונה. 

ברבע השלישי טרנט לוקט וג'ייקובן בראון המשיכו להוביל את ההתקפה של ירושלים בעוד הקליעה החלשה של באר שבע המשיכה לבוא לידי ביטוי. רק 27% מחוץ לקשת ורק טי.ג'יי. וויליאמס השאיר את הקבוצה של רמי הדר במשחק עם פיגור 13, 60:47 שתיים וחצי דקות לסיום הרבע השלישי. 

סולימן בריימו התעורר ולא אפשר לבאר שבע להתקרב לירושלים יותר מדי ובסיום הרבע השלישי זה כבר היה 18 הפרש למחזיקת הגביע, 51:69. הרבע הרביעי כבר היה לפרוטוקול בלבד וג'ייקובן בראון, בר טימור וחבריהם המשיכו להתעלל בקבוצה של רמי הדר עד לניצחון 70:95.

קלעו לבאר שבע: טי.ג'יי. וויליאמס 24 נקודות, סטיב זאק 15 נקודות (10 ריבאונדים), ספנסר וייס 15 נקודות.