אחרי ההפסד המאכזב להפועל תל אביב וכשהיא יודעת שהפועל חיפה וחדרה איבדו נקודות מארחת הערב (שני) הפועל באר שבע את בית"ר ירושלים לקרב ישיר על מאבק בפלייאוף העליון. 

חנן ממן חוגג את השער של זריהן. יתרון מהיר לבאר שבע. צילום: הרצל יוסף

הבלם חאתם עבד אלחמיד נעדר בגלל פציעה ואת מקומו במרכז ההגנה תופס שיר צדק. חן עזרא, ניב זריהן, חנן ממן ובן שהר פתחו בחלק הקדמי.

כבר אחרי חמש דקות עלתה באר שבע ליתרון. טעות חמורה בהגנת האורחת ובעיקר של השוער איתמר ניצן שהרחיק גרוע לרגליו של ניב זריהן שכבש מקרוב את שערו הראשון העונה והרים את 'טוטו-טרנר' באוויר.

אלונה ברקת (משמאל) עם אסי רחמים. הקבוצה שלהם נלחמת על הפלייאוף העליון. צילום: הרצל יוסף

בדקה ה-14 בית"ר ירושלים היתה קרובה לשוויון. מאור בוזגלו בעט מצוין אבל אוהד לויטה הדף ויוסי בניון השתלט על הכדור החוזר ובעט מ-15 מטרים החוצה.

בדקה ה-19 הקבוצה של ניר קלינגר הצליחה להשוות. יוסי בניון קיבל כדור ברחבה ובעט לא טוב אבל פרדי פלומיין קיבל את הכדור במצב נהדר מול השער והכניע את לויטה. 1:1. 

מרואן קבהא מול טל בן חיים. הקשר רשם החמצה גדולה. צילום: הרצל יוסף

הקצב הנהדר והטעויות בהגנה נמשכו. בדקה ה-25 טעות חמורה של בן ביטון אפשרה לפרדי פלומיין לרוץ לבד מול לויטה אבל לואי טאהא חילץ בשנייה האחרונה.

דקה לאחר מכן חן עזרא שלח את קבהא לריצה מול איתמר ניצן אבל השוער האורח קלט בקלות בעיטה לא טובה של הקשר. 

בדקה ה-50 ניב זריהן פרץ לרחבה והוכשל על ידי מאור בוזגלו. בן שהר החמיץ בשבוע שעבר וחנן ממן ניגש לבעוט וכבש את השלישי שלו העונה. 1:2 לבאר שבע.

ניב זריהן (מימין) חוגג עם חנן ממן. משחק ענק לקשר מאשדוד. צילום: הרצל יוסף

דקה לאחר מכן הגיע מאור בוזגלו להזדמנות מצוינת בתוך הרחבה אבל הקשר בעט רע ואוהד לויטה הצליח להדוף. 

הערב החלומי של ניב זריהן נמשך. בדקה ה-63 כדור קרן של אורן ביטון הגיע לבן שהר שמסר עם העקב לניב זריהן שדחק מקרוב לשער של איתמר ניצן. 1:3 לבאר שבע.

בדקה ה-86 מיחאי וודוץ, החלוץ הרומני החדש של בית"ר ירושלים נשאר לבד ברחבה אבל אוהד לויטה עם זינוק גדול בעזרת הרגל הצליח למנוע את השער המצמק.

הקבוצה של ברק בכר עלתה למקום החמישי עם 32 נקודות וביום ראשון הבא (20:30) היא תצא למשחק חוץ אצל השישית, הפועל חדרה במשחק שיהיה מאבק נוסף על כרטיס לפלייאוף העליון.