מה תזכרו מ-2018? צילומים: הרצל יוסף, יוסי דוס-סנטוס, טיבור ייגר

אפשר לומר שחטפנו סחרחורת משנת 2018. שנה שהייתה עמוסה בהישגים וברגעים היסטוריים מצד אחד - כמו אליפות שלישית ברצף בכדורגל והעפלות לליגות העל בכדורסל ובכדוריד, וברגעי משבר וכישלון מצד שני (יאניס אנסטיס מישהו?).

אז לפני שהשעון יראה חצות ונעבור לשנת 2019, יש לכם הזדמנות לקבוע מי יהיה ספורטאי השנה (או ספורטאית השנה) ומה האירוע שנזכור עד לסילבסטר הבא.

סיפורי השנה

1. אליפות שלישית ברציפות- הקבוצה של אלונה ברקת וברק בכר התגברה על עונה קשה, פציעות ומשברים והשאירה ליריבות שלה אבק בפלייאוף העליון תוך שהיא מבטיחה אליפות שלישית שלושה מחזורים לסיום וקובעת שושלת שלא תישכח בבירת הנגב.

2. בחירת הזרים של הפועל באר שבע- אחרי האליפות המרשימה, החלומות להתברג בשלב הבתים של ליגת האלופות התנפצו בעיקר בגלל קיץ חלש של בחירת שחקנים ובעיקר זרים שלא רק שלא שידרגו את הקבוצה אלא גרמו לה להיכשל.

3. הפיטורים של יניב בורגר- דווקא אחרי העלייה המרשימה של הפועל באר שבע/בני שמעון לליגת העל, החליט הבעלים כפיר ארזי לפטר את המאמן שעלה ליגה ולמנות במקומו את רמי הדר בצעד שנראה אז מאוד מוזר.

4. סאגת השוערים של הפועל באר שבע - האלופה החליטה לשחרר את גיא חיימוב, למרות שהיה אחד הבולטים בעונה שעברה, ולהחתים במקומו את יאניס אנסטיס, שעלה לה בהדחה מאירופה וטלטל את אחת העמדות החשובות בקבוצה.

5. העפלה לליגות העל בכדורסל ובכדוריד -אחרי שנים רבות שרק ענף הכדורגל זכה לייצוג בליגה הבכירה גם ענפי הכדור האחרים עלו לראשונה לליגת העל אחרי עונה מוצלחת ובאר שבע הפכה להיות אחת הערים המתקדמות גם בספורט.

עוד הישגים בולטים מהשנה החולפת:

ספורטאי/ת השנה
התחלופה הגבוהה של שחקנים בענפי הספורט השונים גרמו לכך שהיה קצת קשה לאתר ספורטאים בולטים שהיו כאן לאורך כל שנת 2018. ובכל זאת, יש כמה שאי אפשר להתעלם מהם.

1. בן שהר (הפועל באר שבע, כדורגל) - למרות שהוא כבר היה בדרך החוצה, שהר מוכיח שהוא החלוץ הפורה ביותר של הקבוצה. 13 שערי ליגה עוד אחד בגביע ועוד אחד באירופה היו לו ב-2018 ואף אחד, בטח העונה, לא מדגדג אותו. 

2. מאור מליקסון (הפועל באר שבע, כדורגל) - הקפטן והמנהיג של האלופה שנמצא שם תמיד ברגע האמת. אמנם תפוקת הכיבוש שלו ירדה אבל אין ספק שהקבוצה קמה ונפלה על היכולת ובעיקר המנהיגות שלו. 

3. סטורם וורן (הפועל באר שבע/ בני שמעון, כדורסל) - מלך הסלים של הליגה הלאומית בעונה שעברה והסיבה המרכזית לכך שהקבוצה שלו עלתה לליגת העל. היה שם כל העונה ובעיקר בסדרת הגמר מול קריית גת. לא קיבל הזדמנות להוכיח את עצמו בליגת העל.

4. סמאג'ה כריסטון (הפועל באר שבע/ בני שמעון, כדורסל) - עם ניסיון של 60 משחקים בNBA הרכז הוא הרכש הטוב ביותר של הקבוצה והוא הפציץ כמעט בכל משחק העונה שהוא היה על הפרקט. הפציעה קטעה את הרצף אבל לא מנעה ממנו להיכנס לרשימה.

5. אנדראה ברחולץ (הפועל באר שבע נשים, כדורגל) - בעונת הפרישה שלה השחקנית הוותיקה הובילה את הקבוצה בחזרה לליגת העל, תוך שהיא מנהלת את העניינים גם מחוץ למגרש. הסמל של הכדורגל הנשי בבאר שבע ולאחר הפרישה מונתה למנכ"לית הקבוצה. 

6. ורוניקה צ'יינוב (אתלטי הנגב, קפיצה לגובה) - האתלטית הצעירה בת ה-16 שברה השנה שיא קדטיות היסטורי בן 44 שנים בתחרות באיסטנבול ומסומנת להיות אחת התקוות הגדולות של הענף בישראל בשנים הקרובות בתקווה להגיע לאולימפיאדה.

7. לוקה דאצ'ביץ' (מ.כ. באר שבע, כדוריד) - השחקן המרכזי בעונת העלייה ההיסטורית של קבוצת הכדוריד לליגת העל. הוביל בעונה שעברה בכל הפרמטרים וגם בליגה הראשונה בעיקר מבחינה הגנתית עושה את העבודה בדרך למקום התשיעי והמפתיע.

8. יורי קלשניקוב (היאבקות) - המתאבק בן ה-19 המשיך את ההישגים שלו מהשנה שעברה וזכה במדליית ארד באליפות אירופה לנוער שהתקיימה ברומא. 

התוצאות המלאות יחשפו בתכנית הספורט של מיינט באר שבע, ביום שני 31.12 בשעה 19:00, בעמוד הפייסבוק שלנו. ועכשיו - זמן לקבל החלטות: