עדיין בלי סמאג'ה כריסטון שחזר לאימונים חלקיים ובלי הרכש החדש, רומן רובינשטיין שינחת בישראל בסוף החודש אירחה הערב (שבת) הפועל באר שבע/ בני שמעון את עירוני נס ציונה במסגרת המחזור ה-18 של ליגת העל. 

ג'אקים דונלדסון. ספג עבירה שלישית בשלב מוקדם. צילום: הרצל יוסף

המאמן רמי הדר הפתיע כשהעלה בחמישייה את יאיר קרביץ הצעיר במקום הקפטן חנן קולמן. ג'אקים דונלדסון קלע את שתי הנקודות הראשונות במשחק ושלשה של ג'ורדן סווינג העלתה את המקומיים ל-3:5. 

טאליב זאנה עם פעולות טובות מתחת לסל ועם 11 נקודות ברבע הראשון העלה את האורחת ל-12:15. סל של אלישי כדיר העלה את האורחת ליתרון שמונה, 12:20 שתי דקות לסיום הרבע הראשון. גולן גוט ודקוואן קוק הגדילו את ההפרש ובראון רמירז חתם את הרבע ביתרון 14, 14:28 לנס ציונה. 

סמאג'ה כריסטון. צפוי לחזור לשחק בעוד מספר שבועות. צילום: הרצל יוסף

חנן קולמן פתח את הרבע השני עם שלשה אבל דונלדסון ביצע עבירה שלישית בשלב מוקדם מאוד ונאלץ לצאת. עמית זיס שנכנס ברבע השני הכניס התלהבות אבל איבודי הכדור של המארחת נמשכו ודקוואן קוק קבע 20 הפרש! 22:42 אחרי 15 דקות בלבד. 

היכולת ההתקפית המחרידה של המארחת נמשכה וגולן גוט העניש בצד השני. קרביץ קלע שתי נקודות אחרי הרבה זמן אבל טל דן עם סל ועבירה הגדיל את ההשפלה, 26:53 לנס ציונה בהפסקה.

טיילור ברון (מימין). משחק חלש מאוד של האמריקאי. צילום: הרצל יוסף

הרבע השלישי נפתח בדיוק כמו שהסתיימה המחצית הראשונה והאורחת פתחה יתרון של 30 נקודות, 33:63 אחרי 25 דקות של משחק. טאליב זאנה וגארי בראון רמירז המשיכו להגדיל את ההפרש ולמארחת לא היתה תשובה, 44:73 בסיום הרבע השלישי. 

רמי הדר. הפנים אומרות הכול. צילום: הרצל יוסף

הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד והמארחת עם 17% לשלוש לעומת 46% של היריבה ניסתה למזער נזקים. ג'ורדן סווינג הוריד ל-55:77 וחנן קולמן עם שתי שלשות ועמית גרשון עם עוד אחת צימק ל-64:79, ארבע דקות לסיום. 

טיילור ברון במשחק חלש צימק ל-11 בלבד בשלשה גדולה ועמית גרשון עם שלוש נקודות נוספות הורידו ל-75:85 אבל זה היה 40 שניות לסוף. באר שבע עוד ניסתה אבל זה היה מאוחר מדי. בסיום 78:90 לנס ציונה.

קלעו לבאר שבע/ בני שמעון: ג'ורדן סווינג 20 נקודות, חנן קולמן ועמית גרשון 14 נקודות כ"א, טיילור ברון 8 נקודות. 

הליגה תצא לפגרת נבחרות וביום חמישי (27.2) תצא העולה החדשה למשחק חוץ מול מחזיקת הגביע הטרייה, הפועל ירושלים.