אחרי התבוסה במחזור הראשון לגלבוע/גליל אירחה הערב הפועל באר שבע את מכבי ראשון לציון במטרה להשיג ניצחון ראשון העונה בליגה. הקפטן ספנסר וייס שהתאושש מפציעה עלה בחמישייה יחד עם טי.ג'יי וויליאמס, ג'ון פטרוסלי, עמית זיס וסטיב זאק. 

ספנסר וייס (משמאל). התאושש מפציעה. צילום: הרצל יוסף

פתיחת המשחק הייתה שייכת לאלכס המילטון ונמרוד טישמן שהובילו את האורחת ליתרון אבל ג'ון פטרוסלי וספנסר וייס שמרו את המארחת צמודה. דשון באטלר עם שלשה גדולה ועדי כהן סבן עם נקודות חשובות הורידו את באר שבע בסיום הרבע הראשון ביתרון 21:27. 

פתיחת הרבע השני הייתה שייכת לבאר שבע. טי. ג'יי וויליאמס עם שלשה גדולה ונקודות חשובות של ג'ון פטרוסלי העלו את המארחת ליתרון שיא של 15 נקודות, 27:42 אחרי 18 דקות. אקס באר שבע, ג'ורדן סווינג לא היה במשחק, אבל המילטון ושלשה עם הבאזר של ג'ונתן וויליאמס סגרו ריצה של 0:9 לאורחת והורידו את באר שבע ביתרון של שש בלבד למחצית, 36:42.

דשון באטלר (באמצע). קלע נקודות חשובות. צילום: הרצל יוסף

ג'ון פטרוסלי דאג להרגיע את רמי הדר עם נקודות בפתיחת המחצית השנייה, סווינג עם עבירה בלתי ספורטיבית ו-וויליאמס וסטיב זאק עם נקודות נוספות הקפיצו את ההפרש ל-41:50 ארבע דקות במחצית השנייה.

המארחת הורידה את הרגל מהגז ואפשרה להמליטון לצמק אבל וויליאמס שוב היה שם עם שלשה חשובה ועדי כהן סבן עם שתי נקודות נוספות שמרו על היתרון עד שהגיע עוז בלייזר עם שלשה גדולה בסיום הרבע השלישי הוריד את ראשון לציון ביתרון 57:59 לפני עשר הדקות האחרונות של המשחק. 

עדי כהן סבן (משמאל) מול אלכס המילטון. צילום: הרצל יוסף

בפתיחת הרבע הרביעי סטיב זאק השווה עם סל ועבירה ושלשה של ג'ון פטרוסלי החזירה את היתרון לבאר שבע, 62:63 שש דקות לסיום המשחק. ג'ונתן וויליאמס ואלכס המילטון המשיכו את הנדנדה ובאר שבע נתקעה התקפית ונועם דברת הצעיר קבע 65:72, שתי דקות לסיום. 

פטרוסלי, זאק ואפילו ספנסר וייס החטיאו שוב ושוב וראשון לציון יצאה מהיכל הקונכייה עם ניצחון 69:75 כשבאר שבע רושמת הפסד ליגה שני העונה אחרי שקלעה 12 נקודות בלבד ברבע האחרון. 

קלעו לבאר שבע: טי. ג'יי וויליאמס 24 נקודות, ג'ון פטרוסלי 16 נקודות, סטיב זאק 12 נקודות ו-9 ריבאונדים, ספנסר וייס 8 נקודות. 

ביום שני (21.10, 20:00) תארח הפועל באר שבע את הפועל אילת למשחק בית נוסף ושם היא תקווה להשיג ניצחון ראשון העונה בליגה.