אחרי שעברה בסיבוב הראשון את לאצ'י האלבנית אירחה הערב (חמישי) הפועל באר שבע את קאיירט אלמאטי במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית.

ברק בכר. ביצע שינויים בהרכב. צילום: הרצל יוסף

המאמן ברק בכר ביצע מספר שינויים בהרכב. מרואן קבהא שהיה מצוין בגביע הטוטו מול מכבי חיפה עלה ב-11 יחד עם דוד קלטינס ועדן שמיר בקישור. 

אחרי פתיחה טובה דווקא של האורחת היוצרות התהפכו בדקה העשירית. נייג'ל האסלביינק העביר רוחב בצד ימין, הכדור נגע בידו של ראדה דוגליץ' והשופט הספרדי, ריקרדו בנגוצ'אה הצביע על הנקודה הלבנה.

רמזי ספורי חוגג עם האסלביינק. פתיחה טובה למארחת. צילום: הרצל יוסף

רמזי ספורי לקח את הפנדל והכניע את השוער, פוקאליטוב. 0:1 באר שבע. שבע דקות מאוחר יותר בן ביטון יכול היה להכפיל אבל הבעיטה שלו נהדפה על ידי פוקאליטוב ועד המחצית התוצאה נותרה בעינה.

בדקה ה-49 הקזחים היו קרובים להשוות אבל הנגיחה של אייבון אקיבן עלתה מעל המסגרת של שטקוס. חמש דקות מאוחר יותר גם סיומבאייב ניסה את מזלו אבל הבעיטה שלו יצאה החוצה. 

שחקני הפועל באר שבע חוגגים. הגדילו את התוצאה. צילום: הרצל יוסף

בדקה ה-62 קאיירט נענשה על זה שלא כבשה. בן ביטון במהלך נהדר הגביה נפלא מאגף ימין לראשו של עדן שמיר שנגח אף הוא שער בכורה באדום. 0:2.

עדן שמיר מתרומם לנגיחה. שער בכורה באדום. צילום: הרצל יוסף

בן שהר המחליף יכול היה לסגור סופית את המפגש הזה אבל לאחר שהגיע למצב טוב ממהלך נהדר של האסלביינק, הבעיטה שלו לא היתה טובה. 

בתוספת הזמן קאיירט היתה בטוחה שהיא כובשת שער חוץ אבל השופט פסל אותו בגלל נגיעת יד. באר שבע תתארח בקזחסטן ביום חמישי הבא (17:30) ואם תשמור על היתרון הזה תעפיל לסיבוב השלישי.