היסטוריה בבאר שבע. לראשונה מזה 30 שנה אירחה בירת הנגב משחק נבחרות בינלאומי כשנבחרת ישראל אירחה את נבחרת אלבניה במסגרת ליגת האומות של אופ"א ועוד איזה משחק זה היה. קרוב ל-15,000 צופים הגיעו לטוטו-טרנר.

הפתיחה הייתה נהדרת. צילום: הרצל יוסף

אחרי הניצחון על סקוטלנד, נבחרת ישראל ידעה שצבירת שלוש נקודות נוספות יעשו עבורה את העבודה במטרה לעלות לשלב הבא והפתיחה הייתה נהדרת.

כבר בדקה השמינית כדור ארוך גדול של השוער אריאל הרוש מצא את תומר חמד לבד מול תומאס שטרקושה וחלוץ ק.פ.ר כבש והעלה את ישראל ליתרון. הרוש המשיך להפגין יכולת אדירה בין הקורות כשמנע שני שערים של אלבניה עוד לפני הירידה למחצית.

בחלק השני של המשחק היתרון היה של האורחים אבל הרוש היה מצוין. שיר צדק ודיא סבע מהפועל באר שבע נכנסו למשחק במחצית השנייה. מנגד, מונאס דאבור היה חייב להבקיע בדקה ה-78, אך החמיץ ממצב נוח.

ניצחון שני ברצף לנבחרת. צילום: הרצל יוסף

הרוש. הפגין יכולת אדירה. צילום: אורן אהרוני

בדקה ה-83 הגיע הרגע שכל באר שבע חיכתה לו. דיא סבע קיבל כדור מביבראס נאתכו ובעט נהדר מקצה הרחבה כדי להעלות את ישראל ל-0:2. זה היה שער בכורה לקשר באר שבע בנבחרת ישראל. איזה גול!

נבחרת ישראל עולה למקום הראשון בבית עם שש נקודות וב-20.11 תתארח בגלזגו אצל סקוטלנד כשגם תיקו עשוי להספיק לה על מנת לעלות לשלב הבא בליגת האומות.

רגע של גאווה מקומית נרשם לפני המשחק, כאשר על הדשא נערך טקס הוקרה של ההתאחדות לאליניב ברדה. שודר סרטון קצר עם קטעים של ברדה בנבחרת והוא קיבל משינו זוארץ ואלונה ברקת חולצה ממוסגרת של הנבחרת עם המספר 10.

דיא סבא חוגג את השער. צילום: אורן אהרוני

(מימין) שינו זוארץ, אליניב ברדה ואלונה ברקת. טקס הוקרה. צילום: הרצל יוסף

האיצטדיון היה כמעט מלא, עם קרוב ל-15 אלף אוהדים. צילום: הרצל יוסף

"חשבתי להתחיל את המשחק עם מרבית השחקנים ששיחקו במשחק האחרון", אמר בתום המשחק מאמן נבחרת ישראל, אנדי הרצוג, "אבל במחצית הראשונה קצת התקשינו. במחצית השנייה זה עבד טוב יותר ועכשיו אנחנו צריכים לעבוד קשה יותר לקראת המשחק הבא אבל אנחנו ראויים לשני הניצחונות האחרונים. כשמנצחים משחקים", הוסיף על האווירה בנבחרת, "האווירה תמיד יותר טובה".