אחרי ניצחון הבכורה בשבוע שעבר על הפועל אילת רצתה הפועל באר שבע להמשיך במומנטום כשאירחה הערב (ראשון) את עירוני נס ציונה. דשון באטלר שהיה מצוין במשחק האחרון פתח בחמישייה ביחד ים טי.ג'יי וויליאמס, ספנסר וייס, עמית זיס וסטיב זאק.

ספנסר וייס (מימין). המשיך מהנקודה שבה הפסיק מול אילת. צילום: הרצל יוסף

ספנסר וייס המשיך בדיוק מאיפה שהפסיק בשבוע שעבר וקלע את כל חמש הנקודות הראשונות של באר שבע שעלתה ליתרון של 1:5. גולן גוט ורביב לימונד מצד אחד וסטיב זאק ובאטלר מנגד דאגו להשוות ל-11:11, ארבע דקות לסיום הרבע הראשון. 

ג'ף וויטי ניצל את הגובה שלו (2.13) מתחת לסל ועם עשר נקודות וריצה של 2:11 העלה את נס ציונה ליתרון תשע, שתי דקות לסיום הרבע. דקוואן קוק וספנסר וייס החליפו שלשות וג'ון פטרוסלי קלע מהקו כדי לצמק ל-28:20 בסיום הרבע הראשון.

ג'ון פטרוסלי. מחצית מצוינת של שחקן הרכש. צילום: הרצל יוסף

המשחק המשיך להיות בקצב גבוה בפתיחת הרבע השני אבל לרמי הדר לא היה מענה ליכולת של טל דן שעם ארבע נקודות רצופות העלה את האורחת ליתרון של 13 נקודות, 24:37 שמונה דקות למחצית. סטיב זאק עצר את הבצורת ההתקפית עם שתיים מהקו ופטרוסלי צימק לתשע, 39:30 ארבע דקות למחצית.

ג'ון פטרוסלי שהיה נוראי בשבוע שעבר עם שלשה גדולה צימק את ההפרש לשש, 41:35 אבל ביצע עבירה שלישית והוחלף. ספנסר וייס צימק ל-43:38 עם עוד שלשה גדולה דקה למחצית ודשון באטלר וסטיב זאק צימקו לנקודה בלבד, 43:44 לנס ציונה בסיום המחצית הראשונה.  

טי.ג'יי וויליאמס (משמאל) מול ג'ף וויטי. ישב על הספסל דקות ארוכות. צילום: הרצל יוסף

דשון באטלר פתח את הרבע השלישי עם שלשה שהחזירה את היתרון לבאר שבע אחרי דקות ארוכות, אבל ביצע עבירה בלתי ספורטיבית. ספנסר וייס ודשון באטלר העלו ל-49:53 ויחד עם הגנה טובה נס ציונה לא מצאה את הטבעת דקות ארוכות. 

טי. ג'יי וויליאמס קלע את שתי הנקודות הראשונות שלו כדי לעלות את באר שבע ליתרון של שש, 53:59 שלוש דקות לסיום הרבע השלישי. רביב לימנד צימק וג'ף וויטי השווה ל-59:59 דקה לסוף הרבע אבל פטרוסלי החזיר את היתרון לבאר שבע שסיימה את הרבע השלישי ביתרון 59:61. 

רמי הדר (משמאל). הקבוצה שלו חזרה למשחק. צילום: הרצל יוסף

עדי כהן סבן פתח את הרבע האחרון עם חמש נקודות רצופות וגם בן אלטיט קלע שתיים ובאר שבע עלתה ל-64:68. וויליאמס ו-וויס החטיאו וטל דן צימק לנקודה בלבד. טי.ג'יי וויליאמס התעורר והעלה ל-69:74, ארבע דקות לסיום.

המשחק נשאר צמוד אבל וויליאמס דאג לשמור על היתרון ושתי הקבוצות המשיכו לאבד כדורים עד שג'ף וויטי צימק לשלוש, 77:74 דקה לסיום. סטיב זאק נשלח לקו וקלע את שתי הנקודות, לימונד צימק וביצע עבירה בלתי ספורטיבית על כהן סבן שהחטיא את הזריקות.

עדי כהן סבן (במרכז). משחק מצוין לרכז של באר שבע. צילום: הרצל יוסף

וויליאמס ביצע עבירת תוקף אבל דקוואן קוק החטיא שלשה. דשון באטלר קלע שתיים והעלה ל-76:81, לימונד קלע שתיים מהקו וצימק לשלוש נקודות, תשע שניות לסיום. באטלר קלע אחת מהקו, פישר צימק עם שלשה אבל לא יותר מזה. בסיום: 81:82 לבאר שבע שמשיגה ניצחון ליגה שני ברציפות.     

קלעו לבאר שבע: דשון באטלר 20 נקודות, ספנסר וייס 15 נקודות (14 ריבאונדים), ג'ון פטרוסלי 14 נקודות, סטיב זאק 12 נקודות (17 ריבאונדים) עדי כהן סבן 11 נקודות.   

ביום ראשון הבא (20:30) תצא הקבוצה למשחק חוץ מול מחזיקת הגביע, הפועל ירושלים שייפתח סדרה של ארבעה משחקי חוץ רצופים קשים מאוד במהלכם תתמודד מול מכבי והפועל תל אביב ומול הפועל חולון.