כשהיא בפיגור של 2:0 בסדרה ואחרי ההפסד הביתי ביום ראשון האחרון, יצאה הערב (רביעי) הפועל באר שבע/ בני שמעון למשחק חוץ מול הפועל ירושלים בלי הרבה סיכויים להישאר בתמונה. טיילור ברון שהחלים מפציעה פתח בחמישייה של רמי הדר יחד עם חנן קולמן, טראוויס ווריק, ג'ורדן סווינג וג'אקים דונלדסון. 

טיישון תומאס מטביע מול ג'ורדן סווינג. באר שבע/ בני שמעון נשארה צמודה לירושלים. צילום: ראובן שוורץ

ג'יימס פלדין וטיישון תומאס פתחו עם חמש נקודות רצופות עד שדונלדסון העלה את האורחים על הלוח. פלדין המשיך בשלו והעלה את המארחת ל-5:8, אבל באר שבע/ בני שמעון נשארה בתמונה בזכות שלשה של טיילור ברון. 

שתי נקודות של רם אליאספור ושלשה של חנן קולמן העלתה את באר שבע/ בני שמעון ליתרון 22:23, אבל טיישון תומאס קבע שוויון 24:24 בסיום הרבע הראשון. המשחק המשיך להיות צמוד גם בפתיחת הרבע השני אבל תומאס במשחק טוב העלה ל-29:34, שבע דקות למחצית. 

רמי הדר. מחצית ראשונה טובה של הקבוצה שלו. צילום: ראובן שוורץ

האורחת נעצרה ובר טימור העלה לשמונה הפרש עם שלשה ותומאס פתח כבר 11 הפרש עד שקרון ג'ונסון צימק. ג'ורדן סווינג עם שלשה הוריד את ההפרש לחמש בלבד, 42:37, שלוש דקות למחצית, אבל ליאור אליהו ופלדין שוב היו שם כדי לקבוע 42:49 בסיום המחצית הראשונה. 

תמיר בלאט בשלשה וג'יימס פלדין עם שש נקודות רצופות פתחו פער של 13 נקודות בפתיחת הרבע השלישי ואמארה סטודמייר קבע 48:62, חמש וחצי דקות לסיום הרבע. באר שבע/ בני שמעון שוב נתקעה עד שקרון ג'ונסון השלים סל ועבירה וצימק ל-53:64. 

טראוויס ווריק עם שתי נקודות חשובות הוציאו את עודד קטש משלוותו והוא ספג עבירה טכנית, אבל סווינג וקולמן החטיאו וכריס ג'ונסון העניש מהעבר השני וקבע 59:73 לירושלים בסיום הרבע השלישי. 

רם אליאספור (משמאל) וג'יימס פלדין. הסנטר קיבל דקות. צילום: ראובן שוורץ

הרבע האחרון נפתח בנקודות של ברון וסווינג אבל קרון ג'ונסון ספג עבירה חמישית בשלב מוקדם. ברון התעורר ברבע האחרון וצימק ל-80:70. דווקא כשהאורחת חזרה גם ג'אקים דונלדסון סיים את המשחק עם חמש עבירות. אמארה סטודמייר ויוגב אוחיון נעלו את המשחק באופן סופי עם פעולות טובות. בסיום: 77:95 לירושלים שעולה לפיינל פור. באר שבע/ בני שמעון מסיימת עונה ראשונה מצוינת בליגה הבכירה. 

קלעו לבאר שבע/ בני שמעון: ג'ורדן סווינג 18 נקודות, קרון ג'ונסון 16, חנן קולמן 13, טיילור ברון 12.