עדיין ללא הגארד החדש סילאס מלסון שחתם בקבוצה ועם עמית זיס הצעיר לראשונה בסגל, הפועל באר שבע/בני שמעון אירחה הערב (ראשון) את עירוני נס ציונה במסגרת שמינית גמר גביע המדינה. 

עדי כהן סבן. הגנה מצוינת של הגארד. צילום: מיינט באר שבע

העולה החדשה שעברה שבוע סוער בעקבות העזיבה של אוהד כהן, מינתה את חנן קולמן לקפטן הקבוצה במקומו. טראוויס ווריק וסמאג'ה כריסטון המשיכו להיעדר בגלל פציעות. 

האורחים עם יכולת טובה של טל דן וגולן גוט בפתיחה ניצלו חוסר ריכוז של הגנת האדומים ובעיקר של רוברט רות'בארט ברחו ליתרון תשע, 8:17 כבר אחרי חמש דקות. 

עמית גרשון שעלה מהספסל וג'ורדן סווינג הצליחו למזער נזקים ושתי נקודות של טיילור ברון צימקו את ההפרש אבל דקוואן קוק החזיר עם סל משלו ונס ציונה סיימה את הרבע הראשון ביתרון, 17:24. 

ג'ורדן סווינג. היה בלתי ניתן לעצירה. צילום: הרצל יוסף

ברבע השני הגנה מצוינת של עדי כהן סבן וחמש נקודות רצופות של קולמן וכהן סבן שחטף וקלע שתי נקודות שהעלו את המארחת ליתרון ראשון, 27:29. 

טיילור ברון נכנס למשחק ברבע השני אבל נס ציונה נשארה בתמונה בעיקר בזכות טל דן ודקוואן קוק. רוברט רות'בארט עם סל ואסיסט לסווינג השוו ל-38:38. עמית גרשון עם 6 נקודות רצופות העלה את המארחת ל-38:44. 

טיילור ברון עם שלוש נקודות נוספות וג'ורדן סווינג הורידו את המארחת ביתרון שמונה בהפסקה, 43:51.

רוברט רות'בארט. נקודות חשובות בצבע. צילום: הרצל יוסף

ג'ורדן סווינג פתח את הרבע השלישי בדיוק כמו שסיים את המחצית הראשונה ועם שלוש שלשות רצופות הוא הגיע ל-25 נקודות כבר אחרי 24 דקות והעלה את באר שבע/ בני שמעון ליתרון שיא של 16 נקודות, 49:65. 

נס ציונה הצליחה לצמק בעיקר בזכות דקוואן קוק אבל ג'אקים דונאלדסון שוב פתח פער דו ספרתי. ג'ורדן סווינג עם 18 נקודות בשמונה דקות ורוברט רות'בארט פתחו שוב פער של 16. 63:77 בסיום הרבע השלישי. 

חנן קולמן. הקפטן החדש של העולה החדשה. צילום: הרצל יוסף

ברבע האחרון האורחת שוב עשתה סימנים של חזרה למשחק בזכות גולן גוט ויניב סולומון אבל טיילור ברון היה שם כשצריך עם שלוש נקודות חשובות. 72:85 חמש דקות לסיום. 

יניב סולומון עם שתי נקודות עוד צימק אבל שוב היה זה ג'ורדן סווינג עם שלוש נקודות שסגרו סיפור.

קלעו להפועל באר שבע/ בני שמעון: ג'ורדן סווינג 31, טיילור ברון 19, חנן קולמן ועמית גרשון ועדי כהן סבן 9 כ"א, ג'אקים דונאלדסון 8 ורוברט רות'בארט 6 נקודות.

הגרלת רבע גמר הגביע תתקיים כבר מחר. ביום רביעי (18:30) תצא הקבוצה למשחק מול הפועל אילת במסגרת הליגה והשלב הבא ייערך בסוף השבוע הקרוב.