עדי כהן סבן אחרי הניתוח. מנסה לשמור על אופטימיות. צילום: הרצל יוסף

ימים לא פשוטים עוברים על עדי כהן סבן, הרכז של הפועל באר שבע/בני שמעון, שקרע לפני כחודש את גיד האכילס ברגלו ונאלץ לבלות את יתר העונה בניסיון להחלים מהפציעה. במצב המקצועי שבו היה מצוי כהן סבן, הקרע בגיד נפל עליו בעיתוי הכי גרוע שיכול להיות וזה אחרי שתקע יתד ברוטציה של הקבוצה.

כחודש לפני שנאלץ לדדות על רגל אחת כשהוא נתמך על ידי אנשי המועדון מחוץ לפרקט במהלך ההפסד למכבי תל אביב, כהן סבן הפך לג'וקר הכי לא צפוי ששלף רמי הדר העונה אחרי שרשרת פציעות שפקדה את שחקני הקו האחורי של הפועל באר שבע/ בני שמעון.

נשאר בסגל
עד אז כהן סבן היה שחקן לא משמעותי ברוטציה של העולה החדשה. אחד שנשאר בסגל בעיקר בגלל שהקבוצה לא קיבלה הצעה מספיק אטרקטיבית עליו בקיץ והיה לו חוזה לעונה נוספת שהתחדש אוטומטית אחרי שהקבוצה הבטיחה את עלייתה לליגה הראשונה.

רמי הדר שראה את האימונים הראשונים של כהן סבן והחליט להשאיר את הגארד בבאר שבע נתן לו צ'אנס והוא לקח אותו בשתי הידיים. היה לו חלק מרכזי בכך שאחרי היעדרותם של שחקנים משמעותיים כמו טראוויס ווריק וסמאג'ה כריסטון, הפועל באר שבע/ בני שמעון שמרה על היכולת שלה לנצח משחקים והמשיכה במומנטום חיובי.

בשבועות האחרונים, כהן סבן בן ה־25 מנסה בעיקר לשמור על אופטימיות ולהתחיל את הדרך הארוכה בחזרה במגרשים. "אין לי כל כך סדר יום מכיוון שאני תלוי באנשים אחרים", מספר הגארד בראיון ראשון מאז הפציעה ל"ידיעות הנגב", אני לא יכול להתנייד עצמאית בבית, לא יכול לנהוג ברכב, ככה שאין לי איך לזוז ממקום למקום, ואני בעיקר תלוי בחברה שלי. סדר היום שלי נראה בערך משהו כמו הרבה מנוחה, הרבה טלוויזיה ופעם ביום עושה תרגילים לרגל הפצועה כדי שהשרירים לא יתנוונו".

הרגעים האלה בהם כהן סבן נאנק מכאבים על הפרקט כששחקני באר שבע ומכבי תל אביב נמצאים מסביבו אובדי עצות, ייחרטו בראשו של הרכז. דקות ארוכות הוא שכב על גבו מחזיק את הרגל הפגועה עד שאלונקה עם מתנדבי מד"א פינתה אותו מחוץ לפרקט ואז לחדר ההלבשה של הקבוצה שם הוא פגש את חברתו שחר שניסתה לנחמו ללא הצלחה.

כהן סבן ברגע שאחרי הפציעה. "לקח לי שניה להבין מה קרה". צילום: הרצל יוסף

הדר דואג לשלומו
"זה היה רגע שלא יוצא לי מהראש", מודה כהן סבן. "הרגשתי כאב נורא חד ולקח לי שנייה כדי להבין מה קרה. בהתחלה הייתי בטוח שזרקו עלי משהו שפגע בי ואז ישר הבנתי שזה חמור ושמשהו נקרע ברגל. אני חושב שהגבתי בצורה קיצונית לא בגלל הכאב, אלא כי הבנתי שזה חמור וסיימתי את העונה".

בבאר שבע לקחו בשיא הרצינות את הפציעה של השחקן. ימים ארוכים האווירה במועדון היתה קשה כשכולם עדיין נמצאים תחת הרושם של האירוע. אולי בשל כך הטיפול שלהם בשחקן בכל הנושא הלוגיסטי/רפואי היה מרשים.

"המועדון התנהל כמו שצריך איתי", מחזק את הדברים כהן סבן. "הם דאגו לי לכל מה שביקשתי, גם ההנהלה וגם הפיזיותרפיסטים של הקבוצה נמצאים בקשר יום יומי איתי. גם רמי דואג ושואל לשלומי".

מה אמרו לך הרופאים?
"המנתח אמר שהניתוח עבר מצוין. אני אמור להוריד את הגבס בעוד כמה ימים ואז הוא צריך לעדכן אותי איך מתקדמים ומה לוח הזמנים כי זה הולך להיות ארוך והדרגתי מאוד לפי מה שהבנתי מהפיזיותרפיסטים, אבל אני אחזור חזק".

הספקת כבר לעכל את הפציעה?
"עדיין לא עיכלתי כי זה בא בזמן לא טוב, אבל אני מאמין שברגע שאתחיל את השיקום ויהיה לי לוח זמנים מסודר אז אתעסק בשיקום ובמטרה לחזור יותר טוב. עברתי תקופות קשות בקריירה והרבה פעמים הצלחתי לצאת מהתקופות האלה, אז גם הפעם אצא מזה חזק יותר ואצטרך כמו תמיד להוכיח מחדש ולהלחם על מקומי".

רמי הדר. כהן סבן: " דואג ושואל לשלומי". צילום: עוז מועלם

מנוחה לווריק, כריסטון חוזר
במועדון לא קיימת כרגע דאגה מיוחדת מהפציעה החוזרת של טראוויס ווריק שכבר פספס כחודש וחצי של פעילות עד שחזר בשל פציעה באותו מקום. אחרי שנח ולא התאמן באופן סדיר בשבוע האחרון, הדר החליט לתת לווריק מנוחה נוספת כדי שיחלים לחלוטין. השחקן אמור לשוב לסגל לקראת המשחק נגד נס ציונה אחרי הפגרה.

אחרי שסמאג'ה כריסטון חגג את הולדת בנו בשבוע שעבר, הוא אמור לשוב לישראל בסוף השבוע הזה. בקבוצה הזמינו עבורו את כרטיסי הטיסה ומצפים לראות את האמריקאי מתייצב לבדיקות רפואיות שיקבעו את המשך הדרך.

כמו כן, במועדון הדפו השבוע טענות כאילו הטיפול שלהם בפציעה של השחקן היה לוקה בחסר בשל הניתוק כביכול בין אנשי המועדון לבין תהליך השיקום הארוך שעבר כריסטון בארצות הברית. מעבר לכך, עלו טענות לכך שהשחקן מתעכב יתר על המידה עם שובו ארצה, ובמועדון לא מצליחים לגרום לו לעלות על טיסה.

"קודם כל סמאג'ה כריסטון טס לארצות הברית לחופשה שתוכננה ותואמה איתנו עוד בתחילת העונה בשל העובדה שהוא ביקש להיות נוכח בלידה של בנו", מסרו מהפועל באר שבע/בני שמעון בתשובה לטענות. "הפציעה שלו רק הקדימה את הטיסה שלו לארצות הברית". בקבוצה הדגישו כי הם מעודכנים בכל פרטי ההחלמה של השחקן ובקצב ההתקדמות שלו לקראת החזרה לאימונים בסוף פברואר.

טראוויס ווריק. בקבוצה מקווים שיחזור מהר. צילום: הרצל יוסף

נערכים למפגש מול נס ציונה
בקבוצה לא אוהבים את המשחקים מול עירוני נס ציונה אותה יפגשו בשבת הבאה (16.2) בהיכל הקונכיה. הכתומים תסכלו לא מעט פעמים את הקבוצה הבאר שבעית בשנים האחרונות והמפגשים מולם אף פעם לא מסתיימים בצורה חיובית עבור האדומים. גם בסיבוב הראשון נס ציונה הביסה את רמי הדר וחניכיו ללא תנאי בביתה, מה שעד היום נחשב לאחד ההפסדים הכי גדולים של הקבוצה בליגת העל.

שורשי היריבות בין שתי הקבוצות נטועים עוד בליגה הלאומית. אז נס ציונה, היורדת הטרייה הפכה גם לעולה חדשה תוך שנה אחת בלבד אחרי ניצחון 0:3 בגמר הפלייאוף נגד הקבוצה של יניב בורגר.

בקבוצה יוציאו מכירה מוקדמת מוזלת של כרטיסים כבר בימים הקרובים. "ההיסטוריה מול נס ציונה לא כל כך מוצלחת ויש לנו רצון גדול לשחזר את הניצחון האחרון מהגביע", אמרו במועדון בתקווה כי היכל הקונכיה ידחוף את הקבוצה לניצחון יקר ומשמעותי מאוד להמשך העונה. "אנחנו צריכים קהל והרגשה תומכת כדי לעשות את זה".