אחרי שעברה בתחילת השבוע את הפועל קריית אונו, רצתה היום (שישי) מ.כ. באר שבע לעשות היסטוריה נוספת כשהתארחה ברבע גמר גביע המדינה אצל א.כ. נס ציונה. כזכור, במפגש הקודם בין שתי הקבוצות בתחילת העונה ידיה של היריבה היתה על העליונה כשניצחה 28:42. 

מילוש בויאשיץ' מקבל פרחים. שמר את באר שבע בתמונה. צילום: באדיבות מ.כ. באר שבע

בתחילת המשחק העניקה נס ציונה פרחים לשחקן באר שבע מילוש בויאשיץ' ששיחק בעונה שעברה בכתום ומכיר את המגרש היטב. סטפן צ'יריץ' שנעדר נגד קריית אונו עקב פציעה בגבו, לא שיחק גם במשחק היום.

לוקה דאצ'ביץ' שסובב את הקרסול באימון הקבוצה אמש שיחק רק בהגנה. השוער, גל הרשקוביץ פתח את המשחק בצורה נהדרת עם שתי הצלות מרשימות וכעבור 8 דקות התוצאה היתה שוויון 3:3.
צח מלול, יחד עם רועי עמרם ומילוש בויאשיץ' דאגו לשמור את באר שבע במשחק ולאחר 19 דקות המארחת מנס ציונה הובילה בשער אחד בלבד, 8:9.

צח מלול. הורחק לשתי דקות לקראת סיום המחצית. צילום: הרצל יוסף

למרות שמילוש בויאשיץ' הורחק לשתי דקות דקות, רועי עמרם העלה את באר שבע ל- 11:12 והמשחק התפתח בצורה שונה לחלוטין ממה שהיה במפגש הראשון העונה בין הקבוצות, בו נס ציונה הביסה, כאמור, את באר שבע.

במחצית השניה ספגה נס ציונה הרחקה של שני שחקנים, אך באר שבע לא השכילה לנצל את ההרחקות ובמקום לעלות ליתרון נס ציונה הצליחה לברוח. 12 דקות מפתיחת המחצית השניה התחילו חניכיו של אבנר דרורי להרגיש את העייפות, אך משחק הגנה טוב החזיק את באר שבע בתמונה. 18:20 לכתומים מנס ציונה.

אורן מאירוביץ' שוער המקומיים היה בלתי ניתן להכנעה וכעבור 20 דקות התוצאה היתה 19:23 לנס ציונה. רז זכריה, שוערה השני של באר שבע, ניסה למזער נזקים, אך זה היה מאוחר מדי ושלוש דקות לסיום המשחק נס ציונה הובילה 22:27 מה שבעצם גמר את המשחק. בסיום: 25:28 לנס ציונה שממשיכה לחצי הגמר ומדיחה את מ.כ. באר שבע ממשחקי הגביע. 

כבשו לבאר שבע: מילוש בויאשיץ' 8 שערים, צח מלול 5, אביב לייפר 4, רועי עמרם 3, טל פאר 2, גידי שירי, עוז פגליארי ויובל שמש 1 כ"א.

הליגה יצאה לפגרה של חודש ותחודש ב-18.1. מ.כ. באר שבע תחזור שוב לאולם 'צימרמן' ותתארח אצל נס ציונה בפתיחת הסיבוב השני.