אחרי הניצחון הגדול בשבוע שעבר באילת, קבוצת הכדורסל של הפועל באר שבע רצתה להמשיך במומנטום כשהתארחה הערב (שני) אצל מכבי חיפה שנמצאת בתקופה מצוינת. רמי הדר העלה בחמישייה את עמית שמחון במקומו של ספנסר וייס לצידם של טי.ג'יי וויליאמס, ג'ון פטרוסלי, דשון באטלר וסטיב זאק.

עמית שמחון (משמאל) מול ג'יימס יאנג. פתח בחמישייה. צילום: לילך וייס, מנהלת הליגה

פתיחת המשחק הייתה שקולה כשג'יימס יאנג מעלה את המאחרת ל-0:4 אבל ג'ון פטרוסלי וטי.ג'יי וויליאמס הגיבו בצד השני. ג'יימס יאנג ויונתן מור העלו את מכבי חיפה ליתרון של חמש נקודות סמוך לסיום הרבע הראשון, דשון באטלר עם שלשה צימק ועשר הדקות הראשונות של המשחק הסתיימו ב-19:23 לחיפה.

הרבע השני נפתח בבליץ של מכבי חיפה. שתי שלשות של יונתן מור ועוד אחת של מייקל בריסקר סגרו ריצה של 2:9 בשתי דקות ואילצו את רמי הדר לקחת פסק זמן בפיגור דו ספרתי של 32:21. רמי הדר ספג עבירה טכנית באמצע הרבע השני אבל זה לא עזר להעיר את הקבוצה שלו ונסטור קולמנרס וג'יימס יאנג העלו ל-23:38 חמש דקות למחצית. 

גיל אמיתי קבע יתרון של 16 לקבוצה המארחת, באר שבע המשיכה להחטיא ומייקל בריסקר קבע 26:44 שתיים וחצי דקות לסיום המחצית הראשונה. ווילי וורקמן וגרגורי וורגאס המשיכו להשפיל את באר שבע, טי.ג'יי וויליאמס קלע מהעונשין והמחצית הראשונה הסתיימה ביתרון של 19 נקודות לחיפה, 29:48 כשבאר שבע קולעת רק עשר נקודות ברבע השני. 

עמית זיס (מימין) מול ווילי וורקמן. צילום: לילך וייס, מנהלת הליגה

דשון באטלר וטי.ג'יי וויליאמס פתחו את המחצית השנייה בצורה טובה ובאר שבע התחילה לנגוס בהפרש, אבל גרגורי וורגאס שוב החזיר ל-15, 39:54 שש דקות לסיום הרבע השלישי. ג'ון פטרוסלי צימק ל-61:48 שלוש דקות לסיום הרבע.

שתי נקודות של טי.ג'יי וויליאמס ושלשה של דשון באטלר הורידה את ההפש לחד ספרתי, 61:53 שתי דקות וחצי לסיום הרבע, אבל האחוזים הנוראיים לשלוש (21%) פגעו באורחת לצמק עוד יותר ושלוש קליעות עונשין של ג'יימס יאנג סגרו את הרבע השלישי ב-57:70 למכבי חיפה.

באר שבע לא הצליחה לקלוע בתחילת הרבע האחרון ושש נקודות רצופות של חיפה הפכו את הדקות האחרונות לגארבג' טיים. ג'ון פטרוסלי עם ארבע נקודות רצופות צימק ל-79:62. מייקל בריסקר המשיך בהופעת בכורה נהדרת בירוק, עמית שמחון התעורר וצימק ל-89:76 שלוש דקות לסיום, אבל סקוט סאגס סגר סיפור. בסיום: 80:95 למכבי חיפה והפסד תשיעי העונה להפועל באר שבע.

קלעו לבאר שבע: ג'ון פטרוסלי 18 נקודות, טי.ג'יי וויליאמס 18 נקודות, דשון באטלר 17 נקודות, סטיב זאק 15 נקודות. 

ביום שישי (14:00) תחזור הפועל באר שבע הביתה ותארח למשחק חשוב נוסף את הפועל תל אביב.