וסרמיל, השבוע. לא ישחקו בו בקרוב. צילום פרטי

אצטדיון 'וסרמיל' נסגר בשבוע שעבר על ידי מבקר המגרשים של ההתאחדות לכדורגל לאחר שהתגלו בו ליקויים רבים שכוללים חדרי הלבשה במצב מוזנח, מלאי עובש ולכלוך, ומגרש הדשא עצמו שהגיע למצב בו מסוכן לשחק בו כדורגל.

הליקויים התגלו במהלך משחק רבע גמר גביע המדינה לנשים בין הפועל באר שבע לבין אס"א תל אביב (5:1 לאס"א) ביום שני האחרון, כשצילומים שתיארו את מצבו העגום של האצטדיון העירוני הועלו לעמוד הטוויטר של שחקניות הקבוצה האורחת מתל אביב.

ברשות העירונית מיהרו להסביר כי המצב אליו הגיע הדשא באצטדיון נובע משימוש יתר בו על ידי מספר גורמים, והגשמים העזים שפקדו את העיר בתחילת השבוע הפכו את הדשא ב'וסרמיל' לבלתי שמיש. לאחר פרסום המצב הקטסטרופלי, בהתאחדות מיהרו לשלוח את מבקר המגרשים שסגר את המתקן עד לתיקון הליקויים הרבים בו.

האצטדיון לא ישופץ
לדברי גורמים בחברת "כיוונים" שאחראית על תחזוקת מתקני הספורט בעיר, אין כוונה להשקיע משאבים כספיים רבים בשיפוץ יסודי של המתקן מכיוון שהוא מיועד לסגירה סופית והריסה כבר בסוף חודש מאי הקרוב.

עד אז הבטיחו בעיריית באר שבע לבצע שיזרוע לדשא בתוך כחודש ימים וישמישו את המתקן עד להריסתו הסופית. "עיריית באר שבע משקיעה מיליוני שקלים בבנייה ותחזוקה של מתקני הספורט בעיר והיא תמשיך לעשות זאת גם בעתיד", נמסר מהעירייה. "מצבו של וסרמיל אכן רע, אך כחלופה הקמנו את מגרשי האימון בפארק הנחל שאמורים להקל על העומס הקיים".

בצד המקצועי, הקבוצה של רמי ג'ורנו שהודחה מהגביע, פגשה שוב את מוליכת הטבלה מתל אביב ביום חמישי, אחרי שהפסידה לפני כשבועיים 1:0 לאלופה, מ.ס. קריית גת ותנסה לחזור למסלול הניצחונות.