אחרי הניצחון המרשים בשבוע שעבר על גלבוע/ גליל ולפני שהיא פוגשת את מכבי תל אביב, התארחה הערב (שני) הפועל באר שבע/ בני שמעון אצל הפועל תל אביב. 

כזכור, מפגש הגביע בין הקבוצות לפני שבוע וחצי הסתיים בצורה דרמטית למדי ומתקפה חסרת תקדים של רמי הדר כלפי הכדורסל הישראלי, אך המאמן התנצל ונקנס מאז. 

חנן קולמן (מימין) מול מקניל. קלע את הנקודות הראשונות. צילום: ראובן שוורץ

הדר עלה עם חנן קולמן, טראוויס ווריק, ג'ורדן סווינג, טיילור ברון וג'אקים דונלדסון בחמישייה, אך הפתיחה של המארחת היתה טובה יותר והיא עלתה ל-0:5 מהיר עד שחנן קולמן העלה את האורחת על הלוח עם נקודות מהקו.

רק אחרי חמש דקות קלע עמית גרשון את סל השדה הראשון של באר שבע/ בני שמעון, אך הפועל תל אביב בהנהגתם של אלאדה אמינו ורביב לימונד שמרה על היתרון. ג'ורדן סווינג התעורר וקלע שלשה אבל סטו דאגלס עם שלשה גדולה הוריד את הפועל תל אביב לרבע הראשון ביתרון של 11 נקודות, 11:22. 

רמי הדר. עבר שבוע לא קל. צילום: הרצל יוסף

באר שבע/ בני שמעון פתחה טוב יותר את הרבע השני. ג'ורדן סווינג ובעיקר עדי כהן סבן הובילו ריצה של 0:10 בשתיים וחצי דקות וזה רק יתרון נקודה למארחת. 

כאן העולה החדשה שוב נעצרה והחטאות מתחת לסל של טיילור ברון וג'אקים דונלדסון איפשרו לאמינו, לימונד ותומר גינת שוב לברוח לפער של 10 נקודות, 30:40 להפועל תל אביב במחצית. 

ארבע נקודות רצופות של דונלדסון ושלשה גדולה של עמית גרשון צימקו לשתי נקודות בלבד חמש דקות בתוך המחצית השנייה, 43:40 למארחת.

טיילור ברון. באר שבע/ בני שמעון עלתה ליתרון ברבע האחרון. צילום: הרצל יוסף

באר שבע/ בני שמעון חסרה את שחקני המפתח שלה ביכולת טובה ורביב לימונד ניצל את זה ועם 12 נקודות עד סוף הרבע השלישי פתח שוב יתרון מבטיח. 

סילאס מלסון ורוברט רות'בארט מהקו צימקו ובסיום הרבע השלישי, 54:47 להפועל תל אביב. חנן קולמן עם שלשה גדולה ודונלדסון עם שתי נקודות צימקו לשלוש בלבד, 57:54 שבע דקות לסיום. 

טיילור ברון עם חדירה גדולה השווה וג'אקים דונלדסון העלה את באר שבע/ בני שמעון ליתרון ראשון במשחק, 57:59, חמש דקות לסיום. 

שחקני באר שבע/ בני שמעון חוגגים. ניצחון גדול. צילום: מיינט באר שבע

דונלדסון שהתעורר במחצית השנייה עם עוד ארבע נקודות חשובות ועוד שלשה ענקית של חנן קולמן ובאר שבע/ בני שמעון פתחה הפרש שיא של תשע נקודות, 59:68, 1:57 לסיום המשחק. 

ג'ורדן סווינג עם שתי נקודות העלה שוב לשבע הפרש אבל רביב לימונד בשלשה צימק ל-66:70, חצי דקה לסיום. סווינג נשלח לקו העונשין וקלע את השתיים, לימונד שוב צימק אבל סווינג הבטיח ניצחון מקו. 68:73 ענק לבאר שבע/ בני שמעון בסיום.

קלעו לבאר שבע/ בני שמעון: ג'ורדן סווינג 18 נקודות ו-8 ריבאונדים, ג'אקים דונלדסון 14 (20 ריבאונדים), חנן קולמן 12. 

רמי הדר: "זה ניצחון מיוחד בשבילי. שיחקנו בדקות הראשונות כדורסל טוב אבל לא הצלחנו לקלוע ומה שאני אוהב בקבוצה שהשחקנים הם קרי רוח והסבלנות שלהם ניצחה את המשחק. ג'אקים דונלדסון פייטר ולא רוצה לנוח באימונים ואני רק מצטער שלא הכרתי אותו כמה שנים קודם לכן". 

ביום שני הבא (18:35) תארח העולה החדשה את האלופה, מכבי תל אביב.