אחרי שהפסידה להפועל אילת בליגה ביום רביעי האחרון, הפועל באר שבע/ בני שמעון אירחה הערב (שבת) את הפועל תל אביב במסגרת רבע גמר גביע המדינה. 

רוברט רות'בארט. מחצית ראשונה לא טובה. צילום: הרצל יוסף

המשחק נקבע בסופו של דבר להיום בערב למרות ההתנגדות של הקבוצה המארחת בגלל לחץ של איגוד הכדורסל והאדומים מתל אביב. 

רמי הדר עלה בחמישייה עם חנן קולמן, ג'ורדן סווינג, טיילור ברון, בן אייזנהרט וג'אקים דונאלדסון. ג'רל מקניל ודבון אקון פרסל הובילו את האורחים ברבע הראשון כשהגארד קולע 11 נקודות.

בן אייזנהארט. פתח בחמישייה. צילום: הרצל יוסףסווינג וברון ניסו להשאיר את המארחת בתמונה, אך ללא הצלחה כשכבר אחרי 10 דקות האורחים עלו ליתרון של 13 נקודות, 14:27. 

הרבע השני נפתח בדיוק כמו שהסתיים הראשון. אמינו ומקניל עם חמש נקודות מהירות העלו את האורחת ליתרון של 18 נקודות. טיילור ברון עם ארבע נקודות רצופות הוריד את ההפרש.  

האורחת המשיכה לשלוט בקצב עד שחנן קולמן התעורר וצימק ל-38:26, שלוש דקות למחצית. טיילור ברון עם חטיפה יפה וסל הוריד לעשר הפרש אבל ריצ'ארד האוול עם ארבע נקודות רצופות שוב פתח הפרש משמעותי.

ג'ורדן סווינג. התעורר ברבע השלישי. צילום: הרצל יוסף

סילאס מלסון עם דאנק יפה וטיילור ברון עם שלשה על הבאזר הוריד את המארחת בפיגור תשע, 44:35 להפועל תל אביב. 

בפתיחת המחצית השנייה נקודות של רביב לימונד ואיבודי כדור של המארחת אפשרו להפועל תל אביב לברוח עם סל נוסף של לימונד. 41:53 אחרי 25 דקות. 

שתי הקבוצות לא הרבו לקלוע עד שהגיע ג'ורדן סווינג עם דאנק מטורף ושלשה נוספת הוריד ל-7 הפרש, 60:53 דקה וחצי לסיום המחצית. 

סילאס מלסון. הפגין ניצוצות. צילום: הרצל יוסף

דאנק מדהים נוסף של סילאס מלסון שהשלים שש נקודות צימק לחמש בלבד אבל ג'רל מקניל הוריד את האורחת ביתרון תשע לרבע השלישי, 55:64. 

מלסון ורות'בארט ושלשה של חנן קולמן צימקו לשש בלבד אבל באר שבע/ בני שמעון פשוט לא לקחה כדורים חוזרים בהגנה ואפשרה סלים קלים. 66:72 להפועל תל אביב, חמש דקות לסיום.

שלשה של חנן קולמן הורידה לחמש בלבד וג'ורדן סווינג הוריד לשלוש, 73:76 אבל עבירה בחסימה של דונאלדסון ושתי נקודות של האוול שוב קלע. שלשה של עמית גרשון וסל של סווינג קבעו שוויון 78:78, 40 שניות לסיום. 

סווינג החטיא ודבון אקון פרסל שוב עמד באותה נקודה שבה פלדין ואדם אריאל ניצחו בקונכייה את באר שבע וקלע שלשה קריטית שלוש שניות לסיום אבל בניגוד למשחקים הקודמים לבאר שבע עוד נשאר זמן. עמית גרשון שלע שלשה ענקית עם הקרש והשווה ל-81:81 והמשחק המשוגע הזה הלך להארכה. מדהים.

תומר גינת העלה את הפועל תל אביב ליתרון עם שלשה אבל עמית גרשון הגיב בצד השני. אקון פרסל קלע שתי נקודות אבל ג'ורדן סווינג עם שלשה העלה את באר שבע ליתרון אחרי דקות ארוכות. מקניל עם ארבע רצופות החזיר את היתרון לאורחים 87:90. טיילור ברון השווה עם שלשה גדולה וסווינג עם שתי נקודות מהקו העלה את באר שבע/בני שמעון ל-90:92, 40 שניות לסיום. ג'רל מקניל עם נקודה מהקו ושלשה גדולה העלה ל-92:94. עמית גרשון עם שתי נקודות מהקו השווה 20 שניות לסיום. ריצ'ארד האוול קלע נקודה מהקו וטיילור ברון החטיא ושלח את הפועל תל אביב לחצי הגמר. 94:95 בסיום. כל כך חבל.

קלעו לבאר שבע/ בני שמעון: ג'ורדן סווינג 26 נקודות, טיילור ברון 18, חנן קולמן 12, עמית גרשון 11, ג'אקים דונאלדסון וסילאס מלסון 8 כ"א.

רמי הדר: "נכנסתי לחדר ההלבשה ואמרתי לשחקנים שאני מאוהב בקבוצה שלי. אני גאה בהם. להפועל תל אביב יש כישרון פי שתיים מאיתנו אבל לנו יש אנשים יותר טובים ולכן אני לא עצוב ולא מתאבל על המשחק הזה ואני מקבל כל דבר באהבה. עם החבר'ה האלה אני יכול לרוץ ולכבוש את הבופור. הכדורסל הישראלי מושחת וזה אוסף של מטומטים. זה לא עניין שלי מתי המשחק הזה היה אמור להתקיים ואני לא כועס על אף אחד. אני מכיר את הכלבים האלה והכל בסדר". 

ביום רביעי הקרוב תחזור העולה החדשה למשחקי הליגה ותתארח אצל גלבוע/ גליל בפתיחת הסיבוב השני.