אחרי ההפסד בשבוע שעבר למכבי תל אביב וללא עדי כהן סבן שנפצע וגמר את העונה, יצאה הערב (ראשון) הפועל באר שבע/ בני שמעון למשחק חוץ מול הפועל חולון. בסיבוב הראשון המשחק ביניהם נגמר ב-70:72 לטובת מחזיקת הגביע ובאר שבע רצתה לחזור למסלול הניצחונות.

טיילור ברון מול וולדן וריינולדס. באר שבע/ בני שמעון נשארה צמודה לחולון. צילום: יאיר שגיא

פתיחת המשחק היתה חלשה הגנתית מצד שתי הקבוצות ורק אחרי שתי דקות וחצי ג'ורדן סווינג קלע את הסל הראשון במשחק. סווינג הוסיף עוד שתיים וטיילור ברון עם סל ועבירה הוליכו את הקבוצה האורחת ליתרון 0:7 עד שעמית שמחון קלע את הנקודות הראשונות של הקבוצה המארחת.

ריצה של 0:8 להפועל חולון הפכה את התוצאה שלוש דקות וחצי לסיום הרבע הראשון ובאר שבע/ בני שמעון גם סבלה משתי עבירות מוקדמות של ג'אקים דונלדסון. טראוויס ווריק ספג עבירה שלישית שתי דקות לסיום הרבע הראשון וירד לספסל.

עמית שמחון הוביל את ריצת 2:16 של הפועל חולון לפני שג'ורדן סווינג עם שתי שלשות וסילאס מלסון עם שלשה נוספת השווה ל-18:18 בסיום הרבע הראשון.    

רמי הדר. נאלץ להסתדר ללא כהן סבן הפצוע. צילום: יאיר שגיא

גיא פניני התעורר ברבע השני והוביל את חולון ליתרון של שש נקודות אבל מלסון ודונלדסון השאירו את האורחת במשחק. שלומי הרוש שם שלשה נוספת העלה את המארחת ל-23:30. טיילור ברון ורוברט רות'בארט על סל ועבירה השווה ל-33:33, שלוש דקות וחצי למחצית. 

הקבוצות נשארו צמודות וקורי וולדן שנמצא בכושר נהדר קלע שתי נקודות אבל טיילור ברון החזיר בשתי נקודות משלו ובאר שבע/ בני שמעון ירדה למחצית בפיגור נקודה, 40:39 לחולון.

רות'בארט ודונלדסון פתחו את המחצית השנייה מצוין והחזירו את היתרון לבאר שבע/ בני שמעון אבל סקוטי ריינולדס המשיך את הנדנדה. ג'ורדן סווינג קבע 47:48 לאורחת שש דקות לסיום הרבע השלישי. 

ג'ורדן סווינג. קלע את הנקודות הראשונות. צילום: יאיר שגיא

טיילור ברון עם שתי נקודות חשובות כבר הוביל את באר שבע/ בני שמעון ליתרון של חמש נקודות, אבל וולדן וגיא פניני שוב צמצמו לנקודה בלבד. עמית שמחון התעורר עם שלשה ודונלדסון הם החטאה על הבאזר סיימו את הרבע השלישי ביתרון נקודה לחולון, 58:59.

סילאס מלסון עם שתי מהלכים של סל ועבירה החזיר את היתרון לעולה החדשה שגם פתחה פער של חמש נקודות, 59:64, שמונה דקות לסיום. ג'ורדן סווינג וטי.ג'יי קליין עמדו בלחץ וקבעו שוויון 66:66, שש וחצי דקות לסיום. 

קורי וולדן וסקוטי ריינולדס עם נקודות חשובות החזירו את היתרון לחולון, 68:74, ארבע דקות לסיום. וולדן שוב היה שם עם שלשה גדולה ועוד שתיים מהקו שפתחו פער של תשע נקודות, 70:79 ולמעשה גמרו את המשחק. בסיום: 78:86 להפועל חולון. 

קלעו לבאר שבע/ בני שמעון: ג'ורדן סווינג 20 נקודות, ג'אקים דונלדסון 17 נקודות (13 ריבאונדים), טיילור ברון 16 נקודות, סילאס מלסון 14 נקודות, רוברט רות'בארט 9.     

ביום שני הבא (18:30) תחזור הפועל באר שבע/ בני שמעון להיכל הקונכיה ותארח את בני הרצליה מהתחתית.