אחרי הניצחון על אשדוד ולפני ההגעה הצפויה של קווין טאפוקו, הפועל באר שבע יצאה הערב (ראשון) למשחק חוץ באצטדיון 'המושבה' מול בני יהודה לקרב צמרת. 

באר שבע חוגגת. שער יתרון מוקדם. צילום: אורן אהרוני

האלופה עלתה ללא בן ביטון שנפצע בעצם הזנב ובלי שיר צדק שעדיין סוחב פציעה בשריר הירך האחורי ושניהם לא היו בסגל בעוד חאתם עבד אלחמיד חזר להרכב. 

פתיחת המשחק הייתה כולה של הקבוצה האורחת שעלתה ליתרון כבר בדקה ה-12. דיא סבע הגביהה מצוין ומרואן קבהא כבש בנגיחה את שערו הראשון העונה. 0:1 לאלופה. 

הברד באצטדיון. גרם להפסקת המשחק. צילום: מיינט באר שבע

13 דקות מאוחר יותר והברד הכבד שירד באצטדיון השפיע על השחקנים והשופט אלון יפת החליט להפסיק את המשחק למספר דקות. גם לאחר ההפסקה באר שבע שלטה אבל לא הצליחה לתרגם את היתרון כדי להגדיל את התוצאה. 

מיגל ויטור שהתלונן על כאבים במפשעה הוחלף במחצית על ידי מתן אוחיון. קבהא המשיך ביכולת הנהדרת שלו עם פריצה סוחפת מהאגף הימני והגבהה מצוינת שמצאה את בן שהר אבל החלוץ החמיץ ברשלנות.

חאתם עבד אלחמיד (משמאל) מול צ'יבוטה. האלופה שלטה במשחק. צילום: אורן אהרוני

בדקה ה-55 האלופה שילמה על ההחמצות. כדור קרן של מאוויס צ'יבוטה הוסט לאחור וקרלוס קוויאר נשאר לא מכוסה ונגח פנימה. 1:1. 

בדקה ה-70 בני יהודה השלימה מהפך. מאוויס צ'יבוטה לקח כדור באגף שמאל, היתל בכל ההגנה של באר שבע ובעט נהדר ברגל ימין לפינה של הרוש. 1:2 לבני יהודה. 

עד לסיום ניסתה באר שבע להגיב אבל כדור חופשי של מליקסון הלך החוצה. בדקה ה-90 ההגנה של האלופה שוב נתפסה לא מוכנה אחרי שהקבוצה של בכר עשתה ניסיון נואש להשוות ללא הצלחה. דור ג'אן המחליף הוביל את ההתקפה של בני יהודה ויובל אשכנזי בעט מקצה הרחבה כדי להכניע את הרוש ולקבוע את תוצאת המשחק.

האלופה שסופגת שלושה שערים משחק חוץ שני ברציפות התרחקה לכדי 4 נקודות מהמקום השני וביום שבת (20:30) תארח את מכבי חיפה המשתפרת לקרב על מקום בפלייאוף העליון.