אחרי ההתפרקות ביום ראשון האחרון במשחק החוץ מול הפועל ירושלים, יצאה הערב (שבת) הפועל באר שבע למשחק חוץ קשה נוסף מול הפועל חולון. עדי כהן סבן הפצוע נעדר אצל האדומים בעוד יוגב אוחיון ושלומי הרוש לא התלבשו אצל הקבוצה של שרון דרוקר. 

פתיחת המשחק הייתה של באר שבע ובעיקר של ג'ון פטרוסלי שעם שתי שלשות ואחת נוספת של ספנסר וייס קבעו 5:11 לאורחת אחרי ארבע דקות אבל מלאקי ריצ'ארדסון וטרוי קאופיין הפכו את התוצאה. עמית זיס וג'ון פטרוסלי קבעו 14:19 אבל המארחת חזרה עם לטאביוס וויליאמס שקבע 21:21 בסיום הרבע הראשון.

דשון באטלר (משמאל) מול טרוי קופיין. צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

פתיחת הרבע השני הייתה שייכת למרכוס פוסטר שהעלה את חולון ל-27:32 אחרי 14 דקות של משחק, סטיב זאק וטי.ג'י וויליאמס צימקו אבל ריצ'ארד האוול עם ארבע נקודות רצופות העלה ל-31:38. טי.ג'יי וויליאמס ודשון באטלר לא נתנו לחולון לברוח ופוסטר קלע שתיים מהעונשין כדי לסגור את המחצית ביתרון של חמש נקודות, 35:40 לחולון במחצית.     

מרכוס פוסטר פתח את המחצית השנייה עם שלשה שהגדילה את ההפרש של חולון לשמונה, אבל ספנסר וייס הגיב מהצד השני עם שתי שלשות שצימקו ל-43:46 שש דקות לסיום הרבע השלישי, אבל ריצ'ארד האוול, פוסטר וריצ'ארדסון סגרו ריצה של 0:6 כדי לקבוע 46:56 ארבע דקות לסיום הרבע השלישי.

ג'ון פטרוסלי (מימין) מול טרוי קופיין. פתח את המשחק מצוין. צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

גיא פניני עם שלשה העלה את חולון ל-50:61 ומלאקי ריצ'ארדסון המשיך את הדהירה עם סל ועבירה שקבעו 15 הפרש, 51:66 לחולון ועוד זריקה מהקו סגרה את הרבע עם 53:67 לחולון בסיום הרבע השלישי. 

באר שבע פתחה נהדר את הרבע האחרון עם ריצה של 0:7 בזכות ג'ון פטרוסלי וטי.ג'יי וויליאמס שקלעו מרחוק והגנה טובה שעצרה את חולון ללא נקודות ואילצה את שרון דרוקר לקחת פסק זמן ביתרון של 60:67, שבע דקות לסיום. 

ספנסר וייס צימק לשש הפרש אבל טרוי קופיין דאג להחזיר את ההפרש לדו ספרתי, חמש דקות לסיום ומרכוס פוסטר עם שתי שלשות רצופות העלו ל-65:80. וויליאמס עוד ניסה להחזיר את באר שבע אבל זה היה מאוחר מדי וגיא פניני ומרכוס פוסטר סגרו את הסיפור. בסיום: 73:92 לחולון.

קלעו לבאר שבע: טי.ג'יי וויליאמס 21 נקודות, ג'ון פטרוסלי 16 נקודות (8 ריבאונדים, 7 אסיסטים), ספנסר וייס 12 נקודות, סטיב זאק 10 נקודות (10 ריבאונדים). 

ביום שלישי (19:30) תצא הפועל באר שבע למשחק הכי קשה בליגה בהיכל 'מנורה מבטחים' מול האלופה, מכבי תל אביב.