רמי הדר. "סיקור תקשורתי לא ענייני, קושי ותסכול". צילום: הרצל יוסף

מסיבות עיתונאים אחרי משחקי ספורט הן בדרך ככל אירועים נעדרי סנסציות. כל אוהד ספורט מכיר את השבלונה השגרתית של תגובה להפסד או ניצחון. אבל אמש (שבת) מסיבת העיתונאים של הפועל באר שבע/בני שמעון אחרי ההפסד להפועל תל אביב, היתה הכל מלבד שגרתית.

מאמן הקבוצה הדרומית שהודחה מגביע המדינה רמי הדר תקף במילים קשות את אנשי הכדורסל בישראל: "הכדורסל הישראלי מושחת וזה אוסף של מטומטמים. זה לא עניין שלי מתי המשחק הזה היה אמור להתקיים ואני לא כועס על אף אחד. אני מכיר את הכלבים האלה והכל בסדר". 

לפני המילים הקשות הדר החמיא לשחקני הקבוצה: "נכנסתי לחדר ההלבשה ואמרתי לשחקנים שאני מאוהב בקבוצה שלי. אני גאה בהם. להפועל תל אביב יש כישרון פי שתיים מאיתנו אבל לנו יש אנשים יותר טובים ולכן אני לא עצוב ולא מתאבל על המשחק הזה ואני מקבל כל דבר באהבה. עם החבר'ה האלה אני יכול לרוץ ולכבוש את הבופור".

הנהלת הקבוצה פרסמה היום (ראשון) את תגובתה לדברים הקשים: "בימים האחרונים עבר המועדון ימים לא קלים סביב נושא מועד ההתמודדות מול הפועל תל אביב במסגרת גביע המדינה. בתוכם של ימים אלו היו מעורבים לא מעט יצרים, אמוציות ותחושות קשות מצד הנהלת המועדון כלפי מקבלי ההחלטות בערוץ הספורט ואיגוד הכדורסל".

"מערכת הרגשות הובילה להתפרצות מאמן הקבוצה רמי הדר בסיום המשחק אל מול אנשי ערוץ הספורט והתקשורת, אנו מצרים על כך ומתנצלים בשם המועדון על הדברים שנאמרו, פועלים ונפעל על מנת שדברים שכאלו לא יישנו".

גם הדר עצמו פרסום התנצלות ברוח דומה: "במשך תקופה ארוכה של יותר משנתיים אני ומשפחתי חווינו מחלק מאמצעי התקשורת העוסקים בכדורסל סיקור תקשורתי לא ענייני, העוסק לגופו של אדם ולא לגופו של עניין. הקושי והתסכול שחוויתי לאורך התקופה הזו אין בהם להצדיק את התפרצותי אמש כלפי גיל ברק ואני מצר עליה, מתחרט עליה ומתנצל בפני גיל מעומק הלב".

הדר יעמוד לדין משמעתי ביום חמישי הקרוב לדין בעקבות הדברים. תובע האיגוד עורך דין טל אור כתב: "בהמשך לתלונתו של יו"ר איגוד הכדורסל מר עמירם הלוי נגד רמי הדר, ולאחר שצפיתי בראיון של הדר לאמצעי התקשורת אתמול בערב לאחר המשחק של קבוצתו מול הפועל אוסישקין תל אביב - הרי שבנסיבות העניין, אבקש להודיע למר הדר כי אני מחליט לזמנו לדיון משמעתי שיתקיים בעניינו ביום ה' הקרוב ה-03.01.19, וכי בכוונתי להופיע לדיון זה, ולכן ובהתאם להוראות תקנון המשמעת, הוא רשאי להיות מיוצג על ידי עו"ד מטעמו".