שחקני מ.כ. באר־שבע חוגגים. ממשיכים לשכתב את ספרי ההיסטוריה. צילום: הרצל יוסף

הצטרפו לשידור החי של המשחק מול ראשון לציון, מחר (שישי, 14:30) בעמוד הפייסבוק של 'מיינט באר שבע'.

מ.כ. באר־שבע ממשיכה לשכתב את ספרי ההיסטוריה. הקבוצה של היו"ר רוני טסלר והמאמן אבנר דרורי שעלתה רק העונה לליגת העל, השיגה ביום שישי האחרון את הכרטיס השמיני והאחרון לפלייאוף העליון אחרי ניצחון ביתי 22:29 על בני הרצליה.

ההישג של הקבוצה הוא עצום כיוון שלפני פתיחת העונה היא סומנה כבעלת הסיכויים הרבים ביותר לרדת חזרה לליגה הלאומית וההערכות התגברו אחרי חמישה הפסדים רצופים, אבל חילופי הזרים וההגעה של סטפן צ'יריץ' הפכה את העונה של העולה החדשה.

על גג העולם
"התחושות נהדרות", אמר המאמן אבנר דרורי, "כי אחרי שאתה מגיע למאני טיים ובעצם לא מתמודד נגד הירידה אלא בפלייאוף העליון, זה משהו שאף אחד מאתנו לא חלם ולא ציפה לו. הקבוצה לא במתח ולא בלחץ, מה שהיה חלק מאיתנו במשך כל העונה. עכשיו אנחנו מתמודדים על האליפות. אנחנו מתאמנים חזק ומקווים לעשות סנסציה".

"אני אישית בשמיים", המשיך דרורי, "האמת, אנשים עוד לא נרגעו מזה וגם אני לא. באמת שלא תיארתי לעצמי שנצליח כל כך השנה. תכננתי שהליגה והלחץ יימשכו עד הסוף. הוצאנו ומקסמנו את הקבוצה ואת הסגל מהתחלה ועד הסוף. אם היינו מתמודדים היום בפלייאוף התחתון אני לא יודע אם לא היינו יורדים כי רחובות וחולון קבוצות טובות עם ניסיון".

חלמת על זה בתחילת העונה?
"בתחילת העונה זה לא היה בחלומות הכי ורודים שלי. כיוונתי להישאר בליגה. המפנה היה בניצחון שלנו בחוץ נגד חולון שניצחנו בשער אחד ושם אמרתי שיש לנו סיכוי כי הקבוצה מתחברת. שיחקנו טוב למרות הנפילות שהיו לנו ולא היינו יציבים. ידענו לעשות מהפכים ולנצח ארבעה משחקי חוץ. אלה היו עליות וירידות מובנות בגלל חוסר ניסיון ושמח שידענו להתעלות ברגעים הנכונים".

ספר קצת על האווירה השבוע באימונים.
"השחקנים נמצאים באופוריה של פלייאוף, אבל אני מקווה להנחית אותם מהר לקרקע. באימונים האחרונים ראיתי שהם משוחררים ויש פחות לחץ. בדרך כלל יש מכות באימונים כי כל אחד רוצה להוכיח. אני רוצה שכולם ישחקו וירגישו. גם עבור חלק גדול מהם זאת תהיה הפעם הראשונה. רוב השחקנים לא מכירים את התחושה".

אבנר דרורי. "אנחנו עולים לנצח בכל משחק". צילום: הרצל יוסף

ינסו להפתיע
מחר (שישי, 14:30, שידור חי בפייסבוק של 'מיינט באר שבע') יחלו סדרות רבע גמר הפלייאוף ומ.כ. באר־שבע תנסה להמשיך ולהדהים את הענף במפגש מול מכבי ראשון־לציון שהפסידה העונה משחק אחד בלבד בליגה וגם זכתה בגביע המדינה. "נשתדל לעשות הכל כדי לגנוב ניצחון", התייחס דרורי למשחק, "אני יודע שגם הם בלחץ ולא מקלים בנו ראש. הם עושים את הכל כי זה משחק משמעותי. כל אחד עושה את העבודה שלו".

אתה מאמין בסיכויים שלכם להפתיע?
"אם זה היה משחק אחד הייתי אומר שאנחנו בהחלט יכולים לעשות הפתעה. ברגע שמדובר בשני מפגשים זה יותר קשה. במשחק הבית נגדם היינו פחות או יותר שווים ואז התפרקנו ואני מקווה שבמשחקים האלה בסדרה נוכל להתעלות על עצמנו. אנחנו ספורטאים שעולים לנצח בכל משחק".

מה צריך לעשות כדי להפתיע אותם?
"יש להם יתרון גם במשחק המהיר ואם נדע להאט את הקצב של המשחק נוכל להתמודד ולא ליפול מהרגליים. אם נכפה עליהם את המשחק שלנו אז יש לנו סיכוי. אנחנו צריכים להניע את הכדור ולא לקחת זריקות סתמיות ולעצור את המתפרצות שלהם".

"אם נדע לעשות את זה נגיע למשחק צמוד, והעונה כבר ניצחנו משחקים צמודים. ידענו להתעלות כי יש לנו שחקנים עם ניסיון שיודעים להיות שם במאני טיים. הם יהיו הרבה יותר בלחץ אם המשחק לא ייגמר מוקדם".

כעס על מלול
אבל למרות ההישג חסר התקדים לא הכל ורוד בקבוצה. המרכז הצעיר צח מלול עמד השבוע לוועדת משמעת פנימית במועדון ונקנס ב־2,400 שקל בפועל ובאותו סכום על תנאי. מלול בן ה־20 משחק העונה בבאר־שבע מליגת העל וגם במכבי דימונה מהליגה הלאומית במסגרת הכרטיס הכפול שמאפשר איגוד הכדוריד לשחקנים צעירים.

בשבוע שעבר נתבקש מלול להגיע לאימון המסכם של באר־שבע יממה לפני המשחק החשוב בקריית אונו, אך המרכז העדיף באותו יום להתייצב למשחק של מכבי דימונה בסביון על מנת לסייע לקבוצת נעוריו במאבקי העלייה לליגת העל.

מלול היה אחד הגורמים הבולטים בניצחון של דימונה, אך ההיעדרות שלו הכעיסה את יו"ר המועדון רוני טסלר ואת המאמן אבנר דרורי שהחליטו להעמיד אותו לוועדת משמעת ולקנוס אותו על ההחלטה. מלול מסיים את החוזה שלו בבאר־שבע בתום העונה ועדיין לא ברור אם ימשיך בקבוצה או יעדיף את דימונה שרחוקה שני משחקים מעלייה היסטורית.

השחקן עצמו סירב להתייחס לדברים.