אחרי הניצחון בתחילת השבוע בנהריה, הפועל באר שבע/ בני שמעון רצתה להמשיך במומנטום כשאירחה הערב (חמישי) את מכבי ראשון לציון למשחק שנדחה מהחודש שעבר בגלל המצב הביטחוני.

ג'ורדן סווינג מול אלכס המילטון. פתיחה טובה של הגארד. צילום: מיינט באר שבע

העולה החדשה עלתה ללא סמאג'ה כריסטון וטראוויס ווריק הפצועים כשאת המקום בחמישייה קיבלו עמית גרשון וג'ורדן סווינג. הקבוצה של גיא גודס הציגה את אלכס המילטון בהופעת בכורה. 

הפתיחה הייתה של המארחת. שלשה של חנן קולמן ועוד אחת של עמית גרשון העלו אותה ליתרון 2:9 בפתיחה ואילצו את גיא גודס לקחת פסק זמן שהעיר את הקבוצה שלו ויכולת טובה של איתי שגב ודשון סטיבנס השאירה את המשחק צמוד. 

ג'אקים דונלדסון. באר שבע/ בני שמעון נרדמה ברבע השני. צילום: מיינט באר שבע

עדי כהן סבן עם שלשה גדולה, סל של ג'ורדן סווינג וארבע נקודות רצופות של רוברט רות'בארט סיימו את הרבע הראשון ביתרון מקומי, 19:25. 

ג'ורדן סווינג לקח את המשחק לידיים ובפתיחת הרבע השני העלה את המארחת ליתרון דו ספרתי, 19:31. עדי כהן סבן וטיילור ברון הקפיצו את הקבוצה של רמי הדר ל-23:35. ראשון לציון רצה ל- 2:9 וצימקה את ההפרש לחמש בלבד. קמרון לונג קלע שלשה חשובה והאורחת הצליחה להפוך את התוצאה, אבל טיילור ברון עם סל חשוב החזיר את היתרון לבאר שבע ששוב איבדה אותו אחרי נקודות של דשון סטיבנס והאורחת ירדה למחצית ביתרון 42:45. 

ג'אקים דונאלדסון פתח את הרבע השלישי עם סל ועבירה והשווה וגם הוביל את המארחת ליתרון 47:49 אחרי דקות ארוכות של פיגור ועמית גרשון בשלשה הגדיל את היתרון, אבל איגור קולשוב שוב דאג למהפך ורמי הדר נאלץ לקחת פסק זמן.  

טיילור ברון עם סל ועבירה צימק לשתיים בלבד, אבל סווינג ספג עבירה רביעית עמוק בתוך הרבע השלישי. נמרוד טישמן עם שתי נקודות חשובות הגדיל את ההפרש לשש נקודות אבל ג'אקים דונאלדסון ורוברט רות'בארט הורידו את באר שבע/בני שמעון בפיגור שתי נקודות בסיום הרבע השלישי, 64:62. 

באר שבע התקשתה לקלוע ואדם אריאל העניש בשלשה מהעבר השני והאורחת כבר פתחה פער של תשע נקודות, 62:71 שבע דקות לסיום ובאר שבע השלימה ארבע דקות בלי נקודות עד שעמית גרשון קלע שלוש נקודות חשובות וג'ורדן סווינג עם חמש נקודות רצופות מקו העונשין צימק ל-70:73 ודונאלדסון הוריד לנקודה בלבד, שלוש דקות לסיום. 

חנן קולמן בשלשה גדולה השווה ל-77:77, דקה וחצי לסיום המשחק. קולשוב ביצע עבירה ועמית גרשון קלע אחת מהקו כדי לעלות את באר שבע ליתרון. המילטון עם שתיים מהקו החזיר את היתרון לאורחת ודונאלדסון איבד כדור חשוב בהתקפה חשובה וגם ביצע עבירה. קולשוב עם שתי נקודות מהקו העלה ל-78:81 לאורחת. באר שבע יצאה להתקפה של משחק וג'ורדן סווינג קלע שלשה אדירה בקור רוח כדי להשוות חצי דקה לסיום, 81:81. אדם אריאל קלע שלשה גדולה חמש שניות לסיום המשחק, טיילור ברון החטיא והפועל באר שבע הפסידה 84:81 לראשון לציון. 

קלעו לבאר שבע/בני שמעון: ג'ורדן סווינג 25, ג'אקים דונאלדסון 20, טיילור ברון 11, עמית גרשון 10 נקודות. 

ביום שני הקרוב תארח הפועל באר שבע/בני שמעון את מכבי אשדוד/באר טוביה ולאחר מכן תצא למשחק חוץ מול הפועל אילת.