שחקני מכבי באר שבע ו"הבית העיוור". צילום: דוברות מכללת קיי

לרגל היום הבינלאומי לאנשים עם מוגבלויות התקיים השבוע (שני) לראשונה משחק ידידות בכדורשער משותף בין שחקני "בית העיוור" בבאר שבע ושחקני הקבוצה הבוגרת של מכבי באר שבע בכדורגל.

כדור שער הוא משחק שהומצא במיוחד עבור אנשים עיוורים ואנשים עם לקות ראייה במסגרתו הכדור מרעיש כשהוא פוגע בפרקט האולם, כשעל פי הרעש השחקנים יודעים היכן נמצא הכדור. מטרת המשחק היא להבקיע את הכדור לשער היריב, כאשר השער הינו שער רחב יותר משער של כדורגל.

טרם המשחק העבירו מאמני קבוצת הכדורשער של "בית העיוור" - ורד אבנעים, ניר שמעוני, ושחקנית נבחרת ישראל בכדור שער ליהיא בן דוד - אימון משותף, כשמטרת האימון לצד המפגש הייתה להכיר בין האוכלוסיות ולאפשר לשחקנים להתנסות בטכניקות חדשות ובהפעלתם של חושים אחרים, מלבד חוש הראייה.

כשהעיניים עצומות מפעילים חושים אחרים. צילום: דוברות מכללת קיי

"כולם שווים, למרות המגבלות". צילום: דוברות מכללת קיי

השחקנים התבקשו להעביר כדור לאורך המגרש, למסור ולחסום בעיניים עצומות. לאורך האימון הנחו השחקנים עם לקות הראייה את שחקני מכבי באר שבע, שזו להם ההתנסות הראשונה במשחק עם כדור בעיניים עצומות. בעקבות ההצלחה והקשר המיוחד שנוצר בין הקבוצות הוחלט כי שיתוף הפעולה החשוב יימשך לאורך העונה עם אימונים משותפים בכדורשער ובכדורגל לחילופין.

"הספורט הינו אמצעי לחיבור בין אנשים", אומרת ד"ר שלומית גיא, ראש ההתמחות בחינוך גופני במכללת קיי ויועצת אסטרטגית במכבי באר שבע. "אני שמחה לראות את הקשר המיוחד בין השחקנים כאשר משחק הכדור שער איפשר להכיר אחד את השני מקרוב ולראות שכולם שווים למרות מגבלת הראיה".

פרופ' לאה קוזמינסקי, נשיאת המכללה ציינה כי "מכללת קיי רואה חשיבות רבה בשיתוף הפעולה עם גופים בקהילה כגון "בית העיוור" ומכבי באר שבע. מצוינות אקדמית ומחקרית המשולבים בעשייה חינוכית וחברתית הם דרך חיים במכללת קיי".