אחרי ההפסד 3:0 במשחק הראשון ברוטרדם, אירחה הערב (חמישי) הפועל באר שבע את פיינורד למשחק הגומלין כשהמטרה שלה היא להפוך את התוצאה ולעלות לשלב הבתים של הליגה האירופית.

בן שהר (מימין). לא הצליח להגיע למצבים. צילום: הרצל יוסף

ברק בכר העלה הרכב התקפי מאוד כשחנן ממן פותח לראשונה העונה לצידו של נאור סבג. דוד קלטינס ועדן שמיר פתחו על הספסל כשחוסה אנחל קריו שלא נמצא בתוכניות המקצועיות כלל לא היה בסגל ונייג'ל האסלביינק נעדר בגלל כרטיסים צהובים. 

פתיחת המשחק היתה שייכת לקבוצה המארחת. כבר אחרי חמש דקות רמזי ספורי היה קרוב לעלות את קבוצתו ליתרון אבל הבעיטה שלו נהדפה על ידי קנת ורמייר שהציל את פיינורד פעם נוספת מבעיטה של ג'ימי מרין אחרי פעולה נהדרת של בן ביטון. 

מהצד השני לוסיאנו נרסינג הגיע למצב של אחד על אחד מול ארנסטס שטקוס שהציל את באר שבע מספיגה. בדקה השישית הקהל כיבד את זכרו של החלוץ הזמבי צ'סאווה אנסופוואה שמצא את מותו על המגרש לפני 12 שנה בדיוק. 

ברק בכר. ההרחקה של חנן ממן גמרה את המשחק. צילום: הרצל יוסף

בדקה ה-40 חנן ממן השאיר את קבוצתו בעשרה שחקנים אחרי שדחף שחקן יריב והפך את המשימה של קבוצתו להפוך את התוצאה לכמעט בלתי אפשרית. המחצית הראשונה הסתיימה בתיקו 0:0.

פיינורד חיסלה לחלוטין את הסיכויים של באר שבע בדקה ה-46. התקפה נהדרת מצד ימין שאותה הוביל ריק קארסדורף הביאה את הכדור לאורקון קוקצ'ו שכבש את הראשון. חמש דקות לאחר מכן סטיבן ברחאוס הראה לאדומים איך עושים זאת נכון ובמבצע אישי נהדר כבש את השער השני. 0:2 פיינורד.

שון גולדברג. נפצע במחצית הראשונה. צילום: הרצל יוסף  

בדקה ה-61 זה כבר הפך לתבוסה. ווטר בורגר המחליף ניצל את המסדרון שקיבל במרכז ההגנה והכניע את שטקוס כדי לקבוע 0:3. בדקה ה-80 זה יכול היה להפוך להשפלה אבל ארנסטס שטקוס קלט את הפנדל שבעט המחליף נאופל באניס שגם הוכשל ברחבה על ידי נאור סבג.

למרות ההדחה הקהל נשאר לעודד את הקבוצה והשחקנים בסיום. ביום ראשון (19:50) תחזור הפועל באר שבע למשחקי הליגה ותארח במחזור השני את הפועל חדרה.