אחרי שני ניצחונות רצופים על עירוני נהריה ומכבי אשדוד באר טוביה, אירחה הערב (שני) הפועל באר שבע/ בני שמעון את הפועל אילת למשחק שנעל את הסיבוב השני בליגת העל. טרנס ווטסון שערך הופעת בכורה מוצלחת בניצחון על אשדוד בשבוע שעבר פגש לראשונה את הקהל במשחק ביתי ופתח על הספסל.

טרנס ווטסון. משחק ראשון לעיני הקהל הביתי. צילום: הרצל יוסף

רמי הדר שחתם לעונה נוספת אצל העולה החדשה העלה בחמישייה את חנן קולמן, טראוויס ווריק, ג'ורדן סווינג, טיילור ברון וג'אקים דונלדסון. מנגד, הקבוצה של שרון דרוקר שמציגה עונה נפלאה רצתה לסיים את הסיבוב השני במקום השלישי וידעה שניצחון חוץ נוסף ישיג עבורה את המטרה.

ג'יי.פי. טוקוטו בפתיחת משחק טובה הוביל את האורחת ליתרון 3:8 כשהיא מנצלת את איבודי הכדור של האדומים. ג'ורדן סווינג התעורר לקראת סיום הרבע הראשון ושלשה של קרון ג'ונסון השוותה את התוצאה ל-12:12. 

קרון ג'ונסון מול עידן זלמנסון. הוביל את המארחת במחצית הראשונה. צילום: הרצל יוסף

דאנק של טרנס ווטסון השווה ל-16:16 ושלשה של ג'ורדן סווינג העלתה את באר שבע ליתרון ראשון במשחק, 18:19 וקרון ג'ונסון עם שתי נקודות נוספות קבע את תוצאת הרבע הראשון, 18:21 למארחת. 

קרון ג'ונסון המשיך להיות המוציא לפועל המרכזי של המארחת עם שלוש נקודות נוספות והרכז הגיע כבר ל-11 נקודות בתחילת הרבע השני. ג'אקים דונלדסון עם סל ועבירה וקרון ג'ונסון עם שלשה נוספת העלה ל-22:30, אחרי 15 דקות. 

טראוויס ווריק עם ארבע נקודות רצופות העלה לעשר הפרש, 28:38, שלוש דקות לסיום המחצית וטיילור ברון וחנן קולמן עם שתי שלשות קבעו 31:47. אלייז'ה בראיינט עוד צימק ל-47:34 וקבע את תוצאת המחצית לטובת המארחת.   

ג'ורדן סווינג (מימין) מול אלייז'ה בראיינט. מחצית ראשונה מצוינת של באר שבע. צילום: הרצל יוסף

טראוויס ווריק פתח את המחצית הראשונה עם שלשה שהעלתה את ההפרש ל-16, אבל סולימן בריימו ופרדריק בורדיון צימקו ל-50:45, שש דקות לסיום הרבע השלישי וטוקוטו סגר ריצה של 0:13 לאילת שצימקה לשלוש בלבד. 

ג'ורדן סווינג התעורר עם שלשה גדולה אבל קרון ג'ונסון ספג עבירה רביעית בשלב מוקדם של הרבע השלישי וטרנס ווטסון קבע 54:57. טיילור ברון עם שני מהלכים גדולים החזיר לשש הפרש, 61:67 לקראת סיום הרבע השלישי אבל סולימן בריימו צימק ל-69:66 לבאר שבע/ בני שמעון בסיום הרבע השלישי. 

טיילור ברון. החזיק את קבוצתו ברבע השלישי. צילום: הרצל יוסף

פתיחת הרבע האחרון היתה של ג'אקים דונלדסון וטראוויס ווריק שעם שני מהלכים גדולים העלו לתשע, 66:75 שמונה וחצי דקות לסיום. רפי מנקו עם שלשה צימק אבל טיילור ברון עם שלשה משלו החזיר ל-71:80.

הנדנדה בין שתי הקבוצות נמשכה אבל הקבוצה של רמי הדר הצליחה לשמור על היתרון. ג'יי.פי טוקוטו ורפי מנקו הורידו לארבע בלבד, 83:79, טיילור החטיא שלשה ובראיינט צימק ל-83:81, 1:40 לסיום. ווטסון החליק, נפצע, סובל מפציעה בגיד האכילס והחשש הוא שהפורוורד החדש סיים את העונה.

ג'יי.פי. טוקוטו קבע שוויון 83:83, 1:12 לסיום. ג'ורדן סווינג החזיר את היתרון עם שתי נקודות חשובות, סולימן בריימו החטיא וקרון ג'ונסון עם אחת מהקו קבע 83:86, תשע שניות לסיום. רפי מנקו החטיא וסווינג השלים ניצחון מהקו. בסיום: 85:88 לבאר שבע/ בני שמעון. 

קלעו לבאר שבע/ בני שמעון: ג'ורדן סווינג 22 נקודות, טיילור ברון 18 נקודות, קרון ג'ונסון 17, טראוויס ווריק וג'אקים דונלדסון 10 נקודות כ"א. 

הקבוצה של רמי הדר שניצלה גם את ההפסד של מכבי ראשון לציון לגלבוע/ גליל וסיימה את הסיבוב השני במקום החמישי.