הבוקר (שני) פרסמה המשטרה כי בנוסף לשני העצורים שהובאו אתמול לבית המשפט, שני אוהדים נוספים מארגון אולטראסאות' נעצרו בחשד לתקיפת שוטר, הפרעת שוטר במילוי תפקידו, ותקיפה במקום בו מתקיים אירוע ספורט, בעקבות המהומה בשבת האחרונה בטוטו-טרנר.

תיעוד העימות בשבת. צילום: לא ידוע, נשמח לתת קרדיט

השניים, תושבי באר שבע בשנות ה-20 לחייהם, יובאו היום בפני בית המשפט ומהמשטרה נמסר: "לא נאפשר כל גילוי אלימות בתחומי האצטדיון ומחוצה לו, קריאות גזעניות או פגיעה ברכוש והתנהגות שיש בה משום מאפיינים של הפרת הסדר הציבורי והעלבת עובד ציבור. משטרת ישראל תנקוט אפס סובלנות כלפי המעורבים באירועים אלו".

עכשיו, לראשונה מאז המהומה ארגון האולטרסאות' יוצא בתגובה רשמית ומפורטת ומגדיר את התחושות בארגון כ"ימי אבל". "בכל שנות הפעילות שלנו ביציעים", כך כתבו, "הלכנו אחרי הקבוצה בטוב וברע, שתקנו כשהיה צריך, הגנו על המועדון בגופנו ועשינו דברים מדהימים יחד. תמיד שמנו את הפועל באר שבע מעל הכל".

"לפני כשנתיים הוקמה יחידה חדשה במשטרת ישראל, שתפקידה, על פניו, למגר את תופעת האלימות בספורט, אך נדמה שעיקר העיסוק שלה הוא למחוק את ארגוני האולטראס. בשנתיים האלה עברנו דברים שלא חשבנו שנעבור בכדורגל: אלימות משטרתית, התנכלות בחיים האישיים, ביקורים בבתים ובמקומות העבודה, שיחות טלפון ורדיפה יומיומית".

בארגון לא חוסכים טענות גם כלפי המועדון: "לא קיבלנו גב מאף גורם וגם כשקיבלנו גב מגורמים עבדו עלינו בעיניים, תוך כדי שהארגון המשיך להיפגע. משטרת באר שבע "איבדה את זה". קיבלנו מסרים סמויים וגלויים שהיא תעשה כל שביכולתה כדי למחוק את הארגון".

"אלימות שלא נתקלנו בה מעולם". צילום: לא ידוע, נשמח לתת קרדיט

"בשבוע שעבר המשטרה החליטה שחולצות, שקיימות ביציעים כבר 10 שנים, מהוות בעיה וקבעה שאסור לבוא איתן יותר. ביציע חיכו שוטרים סמויים באמצע הגוש המעודד", משחזרים בארגון את האירועים, "עוד גוש שוטרים סמויים התמקם ממול ועשרות סמויים נוספים התפזרו ברחבי היציע הדרומי, מוכנים לקרב".

"ברגע שהשופט שרק למחצית הקרנבל התחיל. היתה שם אלימות משטרתית שלא יצא לנו להיתקל בה מעולם. ראשים נבעטו על הרצפה, פרצופים נחבטו על קירות הלובי, חברי ארגון נחנקו עד כדי עילפון ושלוליות דם התחילו לצבוע את הרחבה. 6 חברי ארגון נעצרו, מחצית נעצרו רק כי צילמו את הנעשה".

צפו במהומה ובמעצרים:

"אנחנו מודיעים לכולם חד וחלק - אף אחד לא ישבור אותנו", מדגישים בארגון, "האולטראסאות', הוא הפועל באר שבע והוא ימשיך ללוות אותה לנצח. בטוב, וברע. נכון לעכשיו אנחנו מורידים פרופיל ועוצרים את הפעילות שלנו באופן זמני. לא מתפרקים, לא נוטשים ובטח שלא מחרימים. אבל להגיע לאצטדיונים עכשיו יהיה לשחק בגורל שלנו". 

"אנחנו קוראים לקהל להמשיך לעודד את הקבוצה האהובה שלנו ולתמוך בה! כולנו אגרוף אחד. אגרוף שניצח את העולם ב-3 השנים האחרונות ועוד יעשה המון דברים גדולים".