הפועל באר שבע שהיתה זקוקה לנקודה בלבד כדי להבטיח את השתתפות במוקדמות הליגה האירופית למרות עונה מאכזבת אירחה הערב (שבת) את האלופה הנכנסת, מכבי תל אביב. 

אובידיו הובאן עם אלונה ברקת. טקס מרגש. צילום: הרצל יוסף

הקבוצה של ברק בכר נאלצה להסתדר ללא מאור מליקסון הפצוע וחאתם עבד אלחמיד וחנן ממן המוצהבים. אובידיו הובאן שהגיע לביקור זכה לטקס פרידה כמו גם מתן אוחיון שיעזוב.

ג'ון אוגו במשחקו האחרון בקבוצה פתח בהרכב וקיבל את סרט הקפטן. מיכאל אוחנה וגם אריאל הרוש חזרו ל-11 של ברק בכר.

ג'ון אוגו מול אלי דסה. שער עצמי במשחק הפרידה. צילום: הרצל יוסף

בדקה ה-23 דווקא האורחת עלתה ליתרון. אופיר דוידזאדה העביר כדור רוחב ודווקא ג'ון אוגו שעבורו זה היה משחק חגיגי דחק לשערו. רגע לא נעים לקשר הניגרי.

מיכאל אוחנה (מימין) מול אלי דסה. הקשר פתח בהרכב. צילום: הרצל יוסף

בדקה ה-45 מכבי תל אביב הכפילה את היתרון. יונתן כהן עם בעיטה חופשית נהדרת מ-20 מטרים הכניע את אריאל הרוש. למזלה של באר שבע, מכבי חיפה עלתה ליתרון בנתניה והכרטיס לאירופה לא בסכנה בשלב זה. 

המחצית השנייה המשיכה בדיוק כמו הראשונה. בדקה ה-61 זה כבר הפך להשפלה. יונתן כהן המצוין נגח למשקוף של הרוש ואבי ריקן המשיך את הריבאונד פנימה. 0:3 למכבי תל אביב. 

ברק בכר. הקבוצה שלו הושפלה במחזור האחרון. צילום: הרצל יוסף

בדקה ה-74 הצרות של המארחת גדלו כאשר מיגל ויטור הורחק בכרטיס צהוב שני. במקביל, שער שוויון של מכבי נתניה העלה את מפלס הלחץ אצל באר שבע.

בדקה ה-92 המשחק הזה כבר הפך לביזיון. מכבי תל אביב טענה להכשלה בתוך הרחבה, השופט לא שרק אבל אלי דסה בעט לשער ריק וקבע 0:4 לקבוצה של איביץ'.

למרות ההשפלה, הפועל באר שבע סיימה במקום השלישי בטבלה בעקבות הניצחון של מכבי חיפה על נתניה ותשחק בעונה הבאה באירופה.

כזכור, באר שבע שתפתח את ההופעות שלה בסיבוב הראשון של מוקדמות הליגה האירופית תהיה מדורגת בשלושת הסיבובים הראשונים.