אחרי שעלתה לפלייאוף העליון לראשונה בתולדותיה, ניסתה היום (שישי) מ.כ. באר שבע להפתיע את מכבי ראשון לציון בסדרת רבע הגמר. הקבוצה של אבנר דרורי יצאה לאולם 'בית מכבי' כדי לפגוש את היריבה של סער פרנקל שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון בטבלה וגם זכתה בגביע המדינה.

סטפן צ'יריץ'. באר שבע פתחה את המשחק בצורה נהדרת. צילום: חן קלדרון, מכבי ראשון לציון 

הפתיחה של באר שבע היתה נהדרת. מילוש בויאשיץ' וסטפן צ'יריץ' העלו אותה ליתרון 0:3 אחרי חמש דקות ואביב לייפר קבע 1:4 מדהים, אבל ראסטו סטויקוביץ' המארח ועמית סטלמן דאגו להשוות את התוצאה. 

צח מלול נכנס נהדר למשחק והחזיר את היתרון לאורחת אבל ולדי קופמן והרחקה לשתי דקות של אדם פייל הפכו את התוצאה. סטפן צ'יריץ' הנהדר שסיים את המשחק עם עשרה שערים הצליח לצמק ל-9:8 אחרי 18 דקות של משחק. 

סטפן צ'יריץ' (בלבן). משחק מצוין שלו לא הספיק לבאר שבע. צילום: חן קלדרון, מכבי ראשון לציון

רועי עמרם שכבש שערים חשובים וגל הרשקוביץ בסדרת הצלות יפה הורידו את באר שבע להפסקה ביתרון מפתיע של 12:13 והקבוצה של אבנר דרורי האמינה שהיא יכולה לחולל סנסציה מול הקבוצה שהפסידה רק פעם אחת העונה. 

צ'יריץ' המשיך להיות המוציא לפועל העיקרי והעלה ל-12:15 אחרי 33 דקות, אבל החמצת פנדל של בויאשיץ' ושער של סטלמן השוו ל-16:16. אדם פייל קיבל כרטיס אדום אחרי הרחקה שלישית לשתי דקות ומרקו מאטיץ' התעורר והעלה את המארחת ל-16:18 אחרי 43 דקות. 

באר שבע לא אמרה נואש ובמשחק לחימה נהדר ושערים חשובים של סטפן צ'יריץ' השוו ל-18:18, אבל יוני רוזנטל דאג להחזיר את היתרון וגם לפתוח פער ארבעה שערים, 21:25. סטפן צ'יריץ' עוד צימק אבל סדרת החלטות שנויה במחלוקת של השופטים מתן פינקר ואליאב כהן גרמה לאבנר דרורי לאבד עשתונות. 

צח מלול. באר שבע הובילה בסיום המחצית הראשונה. צילום: חן קלדרון, מכבי ראשון לציון

המאמן זעם על השופטים אמר מספר מילים והורחק דקה לסיום ואמנם בויאשיץ' עוד צימק אבל לא יותר מזה. באר שבע אמנם הפסידה 26:24 אבל יכולה להיות מרוצה מהמשחק ורוח הלחימה שאפיין את השחקנים. 

המשחק שודר בעמוד הפייסבוק של מיינט באר שבע: 

כבשו לבאר שבע: סטפן צ'יריץ' 10 שערים, מילוש בויאשיץ' 6, רועי עמרם 3, צח מלול ואביב לייפר 2 כ"א.  

ביום שני (20:00) תארח באר שבע את מכבי ראשון לציון למשחק השני בסדרה ותנסה לנצח כדי להימנע מהדחה.