אחרי שניצחה 0:2 במשחק הראשון בבית ולמרות שסבלה מהפרעות של אוהדי היריבה בלילה, הפועל באר שבע קיוותה לעבור היום (חמישי) לסיבוב השלישי של מוקדמות הליגה האירופית כשהתארחה אצל קאיירט אלמאטי במשחק הגומלין בקזחסטן. 

נייג'ל האסלביינק. פתח בהרכב של באר שבע. צילום: הרצל יוסף

המאמן ברק בכר שמר על אותו הרכב שאיתו הוא עלה בשבוע שעבר. רמזי ספורי, ג'ימי מרין ונייג'ל האסלביינק פתחו בחלק הקדמי בעוד בן שהר וחוסה אנחל קריו חיכו להזדמנות שלהם על הספסל. 

המארחת פתחה טוב יותר ולחצה על שערו של ארנסטס שטקוס מההתחלה. ראדה דוגאליץ' הגיע למצב נגיחה אחרי עשר דקות אבל שטקוס היה במקום והדף נפלא. קאיירט המשיכה לשלוט  עד שרמזי ספורי בבעיטה חופשית נהדרת בדקה ה-32 סיכן את השער של היריבה אבל לא הצליח לכבוש. 

שלוש דקות לאחר מכן הגיעה ההזדמנות הטובה ביותר של באר שבע במחצית הראשונה. ספורי הגביה נהדר מימין ומיגל ויטור נגח מצוין למשקוף, נגיחת ההמשך של מרואן קבהא מצאה אף היא את המשקוף של פוקאטילוב והתוצאה נותרה בעינה.  

הפועל באר שבע. ברק בכר שמר על אותו הרכב. צילום: הרצל יוסף

בדקה ה-40 באר שבע נענשה. כדור קרן של קאיירט הטעה את ההגנה, שטקוס טעה והדף לא טוב את הכדור וראדה דוגאליץ' ניצל את ההזדמנות כדי לדחוק פנימה ולעלות את המארחת ליתרון.

במחצית הוחלף מיגל ויטור שהרגיש סחרחורות ופונה לבדיקה בבית חולים מקומי. הבלם עבר בדיקת CT שנמצאה תקינה, אך הוא סובל מזעזוע מוח קל שיצריך מנוחה של מספר ימים.

בדקה ה-55 השתנה המומנטום של המשחק אחרי שאחמטוב ביצע עבירה על קלטינס והורחק בצהוב שני. שבע דקות לאחר מכן השיגה באר שבע את השער שרצתה כשג'ימי מרין העביר רוחב וראדה דוגאליץ' דחק לשערו. 1:1 (1:3 בסיכום שני המשחקים).

בסיבוב המוקדמות השלישי תתמודד הפועל באר שבע מול נורשופינג משבדיה. המשחק הראשון יתקיים בשבדיה ביום חמישי הבא והגומלין בעוד שבועיים ב'טוטו טרנר'.