על רקע הידיעות על כניסתה של אלונה ברקת, הבעלים של הפועל באר שבע, לרשימת ״הימין החדש״ בראשותם של נפתלי בנט ואיילת שקד, לפחות חלק מאוהדי הקבוצה חוששים ממה שעלול לקרות עם המועדון מעתה והלאה.

על פי הערכות ראשוניות ברקת לא תוכל למלא את תפקיד הבעלים, למרות שבמועדון העריכו הבוקר שהיא תמשיך לתמוך במועדון. אז כיצד ישפיעו השאיפות הפוליטיות של בעלת הבית על הפרויקט הכי חשוב שלה כבר מעל עשור?

״קשה לדעת כרגע עד כמה העניין יקרום עור וגידים לפחות בטווח הזמן המיידי אבל בכל אופן קיבלנו כולנו תזכורת שלא לעולם חוסן וצריך גם להתכונן לעידן של אחרי אלונה ברקת״, אומר אורי סגרון, אוהד הקבוצה מזה כשני עשורים. ״אני לא מנסה לנבא את העתיד. הנבואה ניתנה לשוטים״.

יש אוהדים נחרצים הרבה יותר מסגרון. ״ללא ספק תם עידן״, טוען רפי שיטרית שעבר עם הפועל באר שבע את כל העליות והירידות בעשורים האחרונים. ״גם אם היא תמנה מישהו במקומה כבעל תפקיד בכיר, עדיין יהיו אנשים שלא יתנו לה לנשום בגלל זה״.

אלונה ברקת עם צלחת האליפות. רפי שטרית: "כרגע הכל לוט בערפל". צילום: הרצל יוסף

״אני לא יודע עם היא איבדה עניין בקבוצה", ממשיך שטרית "פשוט ההצעה הגדולה, מקום שלישי ברשימה מכובדת זאת הזדמנות של פעם בחיים. קשה לסרב לדבר כזה. השאלה איפה אנחנו כאוהדים מועדון לאן הולכים?״

אתה חושש?
״כרגע אני לא רואה עתיד, הכל לוט בערפל. אני חושש למועדון הזה. חושש שנחזור לימים שאף אחד לא רוצה לזכור. אני מקווה שאלונה תחזור בה ותשאר איתנו בלעדיה אין מועדון״.

לא כל אוהדי הקבוצה חוששים מנטישה של ברקת וכתוצאה מכך פגיעה בכושר ההתמודדות של המועדון מבחינה מקצועית או כלכלית. קיימות גם דעות אחרות. ״מבחינתי (אני מצביע בנט), זה נראה כמו מהלך מצוין״, אומר אוהד הקבוצה, אופיר כהן (39), שמעריך כי ההחלטה של ברקת להיכנס לפוליטיקה הארצית תעשה רק טוב למועדון. ״גם מבחינת הקבוצה אני חושב שזה לא רע. גם אם אלונה אישית לא תוכל לנהל את המועדון ביומיום יש מספיק אנשי מקצוע שיודעים לעשות את זה. זה עובד אצל מיטש גולדהאר במכבי תל אביב. אין לי בעיה שהיא תמנה אנשים מטעמה שניהלו בזמן שהיא תהיה בכנסת. זה יכול לרענן את השורות ויעשה טוב״.

מה אתה מעריך שיקרה עם הפועל באר שבע בעתיד?
״מתמודדת על האליפות ורצה באירופה. אני אופטימי״.