לפני 12 שנה בדיוק, ה-29.8.07 התרחש אחד האירועים הטראגיים בתולדות הפועל באר שבע ובו מצא את מותו שחקן הקבוצה, צ'סוואה אנסופוואה. החלוץ הזמבי שהרשים בזמנו את הצוות המקצועי בראשותו של מרקו בלבול, חתם על החוזה שלו בקבוצה מספר שבועות לפני שנפטר מדום לב ממנו סבל השחקן במהלך משחק אימון שגרתי נגד מכבי באר שבע. היום, 12 שנה אחרי, למיינט באר שבע הגיעו סרטונים בלעדיים מהלוויה שלו שהתקיימה בזמביה.

ניר קרין (משמאל) עם בנו של צ'סאווה. שומר על קשר עם המשפחה. צילום: פרטי

מאז אותו מקרה מצער שהותיר חותם עמוק מאוד על כל המערכת ובתוכה בעלת הבית, אלונה ברקת, אוהדי הקבוצה וגם אנשי המועדון זוכרים לציין את תאריך פטירתו של השחקן בצורה מכובדת וראויה. אשתו, ברנדה ובנו, צ'סאווה ג'וניור, אף ביקרו לפני שנתיים בבאר שבע והתארחו במשחקה של הקבוצה ב'טוטו-טרנר' נגד מכבי תל אביב כחלק מפעילות של עמותת 'וסרמיליה', בליווי שר החקלאות של זמביה שהגיע לחלוק כבוד לבן ארצו. 

אלונה ברקת (מימין) עם משפחתו של צ'סוואה. זוכרים את החלוץ. צילום: פרטי

ברנדה ובנה ריגשו את אלפי האוהדים שהגיעו למגרש בין היתר גם על מנת לתמוך במשפחה שנכנסה לכולם עמוק ללב. ניר קרין, מי ששימש כסוכנו של צ'סוואה שייצג אותו בישראל כרת סוג של ברית עם המשפחה של השחקן לאחר פטירתו והוא שומר על קשר רציף עימם בכל עת.

"היום אנחנו מציינים כבר את השנה ה-12 למותו של צ'סוואה אנסופוואה", מספר קרין, "אני שמח שיש כל כך הרבה אנשים בבאר שבע שזוכרים את צ'ס השחקן, הבן אדם שהוא היה וחשוב להם לשמור על הזיכרון הזה. אנחנו מחויבים לשמר את זיכרו של צ'ס, גם בישראל וגם במולדתו בשל שמחת החיים אותה הוא הביא לכל כך הרבה אנשים לאורך חייו הקצרים מדי. נכון, התקופה שלו בבאר שבע היתה קצרה אך הוא נכנס ללב האוהדים כולם. אני לא מאמין שעברו כל כך הרבה שנים. אני מתגעגע אליו מאוד ומצטער על הדרך בה הוא סיים את חייו. תשכב על משכבך בשלום צ'סוואה".