הפועל באר שבע-בני שמעון פתחה ברגל ימין את סדרת רבע הגמר נגד הפועל גליל עליון-צפת. למרות שלושה רבעים חלשים מאוד האדומים התאוששו בדיוק בזמן כדי לנצח את המשחק.

פתחו את סדרת רבע הגמר ברגל ימין. צילום: הרצל יוסף

רבע ראשון צמוד במשחק בין שתי יריבות הסתיים 17:17 כשהסנטר של המארחים סטורם וורן בילה את רובו על הספסל, בשל שתי עבירות מהירות שלו בדקות הראשונות. למרות היעדרותו של וורן באר שבע בהובלת אנתוני פישר ועמית גרשון נשארה צמודה לגליל. בצד השני ג׳ורדן לואיס וקורטני פלס שמרו את האורחים במשחק.

את הרבע השני באר שבע פתחה חלש ונפלה לפיגור של 7 נקודות. באמצע הרבע וורן שנכנס קלע מספר נקודות רצופות אך קורטני פלס דאג שהגליל העליון תמשיך להוביל. כל הניסיונות של המאמן יניב בורגר לשנות את המגמה לא הצליחו ברבע השני. הנקודות הראשונות שקלע אנדל קומברבץ הגיעו רק לקראת סיום הרבע השני בן גליל שיחקה ברוב הדקות ללא פלס שספג מכה בפניו ונאלץ לנטוש.

מעבר לכך, עבירה שלישית של וורן הוציאה את הסנטר האמריקאי כמעט לחלוטין ממשחק ההגנה שגם ככה לא היה ברמה גבוהה. יתרון השיא של הגליל עמד ברבע הזה על 16 נקודות. דקה לסיומו התעוררות של גרשון ופישר, שצלפו שתי שלשות רצופות ללא מענה מהצד השני, צמצמה מעט את היתרון של האורחים לחמש נקודות בלבד. 38:32 לגליל במחצית.

הרבע השלישי נפתח באותה צורה. באר שבע הייתה מבולבלת בהתקפה והתקשתה לייצר סל כשמעבר השני גליל עליון רצה חזק ועשתה את העבודה שלה. היתרון של האורחים גדל שוב ל-16 נקודות. מכאן התחיל קאמבק אדיר של האדומים בהובלתו של אנדל קומברבץ שחילק אסיטסים לגרשון ופישר. לאט לאט ב"ש נגסה ביתרון של האורחים ושתי דקות לסיום הרבע השלישי גליל הובילה רק בשלוש נקודות. בסיום הרבע זה רק שתיים לגליל.

הגדילו את היתרון. צילום: הרצל יוסף

שלוש דקות בתוך הרבע האחרון באר שבע- בני שמעון נכנסה סוף סוף למשחק בעזרת הגנה חזקה והרבה נחישות. היתרון של הגליל נמחק לחלוטין ובאר שבע היתה זו שהובילה. לא שעלתה ליתרון. גליל איבדה את הראש ואיתו גם כמה כדורים קריטיים כשהמארחים ממשיכים ללחוץ כדי להכריע את המשחק הראשון בסדרה. טוני יאנגר עם רבע שלישי נהדר סיים עם 12 נקודות את ההתמודדות, כולל שתי שלשות במאני טיים.

שלוש דקות לסיום גליל נשברה סופית כשבאר שבע מגדילה את היתרון שלה בדרך לעלות ל 0:1 בסדרה של הטוב משלושה משחקים. בסיום 73:83 לבאר שבע.

קלעים בולטים: סטורם וורן 20 נקודות, גרשון ופישר 16 נקודות כל אחד, יאנגר 12 נקודות.

איזה כיף לאוהדים. צילום: הרצל יוסף

פרגון הדדי. צילום: הרצל יוסף