ארבע אליפויות, גביע מדינה אחד ושלוש זכיות בגביע הטוטו. זה השלל של הפועל באר שבע, שקיבעה בשנים האחרונות את מעמדה כאחת הקבוצות הטובות ביותר בכדורגל הישראלי, אבל לא כל השנים לאורך ההיסטוריה הארוכה של מועדון הכדורגל הבכיר בנגב, היו מוצלחות.

(מימין) סתיו אלימלך, מאור מליקסון, אליניב ברדה, מאיר ברד ואברהם נומה. צילום: הרצל יוסף

לצד שתי אליפויות באמצע שנות השבעים, היו גם תקופות במרכז הטבלה ובתחתית הליגה הראשונה ולצד הזכייה בגביע המדינה לפני קצת יותר משני עשורים, היו גם שתי קדנציות בליגה השנייה שבחלק מהן לא ראו את האור בקצה המנהרה.

אלפי שחקנים דרכו על מגרש החול הישן במקום שבו ממוקם כרגע מתחם הקטר בעיר, באצטדיון העירוני ששינה את שמו מאוחר יותר לאצטדיון "וסרמיל", וכמובן עושים זאת כעת באצטדיון טוטו טרנר החדיש וזה הזמן להציג את הבולטים שביניהם.

עורכי וכתבי הספורט של "ידיעות הנגב", יחד עם פרשני כדורגל מקומיים, ראשי ארגון ועמותת אוהדים בעבר ובהווה בחרו רשימה של 70 שחקנים שממנה גולשי "מיינט באר שבע" בחרו את 15 השחקנים הגדולים. לאחר שקלול התוצאות, נבחרו השחקנים הגדולים של הפועל באר שבע בכל הזמנים. הרשימה המלאה לפניכם.

רשימת המדרגים: נדב דייג, כרמל קושניר, ענר חיים, יגאל ברמן, תמי לוי, גיא זהר, הרצל יוסף, דודו עזריה, ויקו חדד, ניסים סספורטס, בן בודה, ליאן וילדאו.

צילומים: הרצל יוסף, ישראל יוסף, אורן אהרוני,  עוז מועלם, אבי מועלם, יוסי רוט, מתיאס קורלט, אמיר ויינברג, רויטרס, ארכיון "ידיעות הנגב".