הפועל באר שבע-בני שמעון ממשיכה לשלב חצי הגמר אחרי ניצחון בסדרת הטוב משלוש נגד הפועל גליל עליון שהתקיים הערב (שלישי) בהיכל הקונכייה. האדומים התקשו תחילה אך במחצית השנייה נהדרת של כל הקבוצה באר שבע שברה את היריבה וסגרה את הסיפור.

סגרו את הסיפור. צילום: הרצל יובף

ברבע הראשון גליל רצה להתקפה עם אחוזים גבוהים מאוד. לעומת הדרומיים שהתקשו מעט מול ההגנה של האורחים. עמית גרשון ואנדל קומברבץ שמרו את באר שבע בתמונה ברבע הזה מבחינת תוצרת נקודות. שלוש דקות לסיום הרבע באר שבע השיגה לראשונה את ההובלה במשחק בזכות מהלך של פאול וסל של סטורם וורן שקודם עוד החטיא ניסיון הטבעה. גם אור סולומון, שלא הגיע למשחק השני בסדרה, פתח את ההתמודדות בצורה מצוינת. בסיום הרבע 22:18 לגליל העליון.

באר שבע פתחה את הרבע השני נהדר, בעיקר בהגנה. האדומים רצו ל-0:6 ומחקו את היתרון של האורחים? אך הגליל לא ויתרה כל כך מהר וחזרה להוביל חמש דקות בתוך הרבע. סטורם וורן היה ענק ברבע הזה בשני צידי הפרקט. קליעה מוצלחת של גרשון שלחה את אבישי גורדון מאמן גליל עליון למזכירות כדי לקחת פסק זמן. באר שבע סיימה את הרבע השני בצורה נפלאה ובעיקר עם יתרון אחרי שלשה מוצלחת של עמית גרשון מחצי מגרש שתי שצללה עם הבאזר פנימה. תוצאה במחצית 39:48 באר שבע.

האורחים איבדו את הראש. צילום: הרצל יוסף

מחצית שנייה נהדרת. צילום: הרצל יוסף

המגמה נשמרה גם ברבע השלישי. באר שבע ברחה בבליץ ליתרון שיא 16 נקודות הפרש. האורחים די איבדו את הראש ברבע הזה ואפשרו לבאר שבע לפתוח פער 20 הפרש אחרי ריצה של 16:5 מתחילת המחצית השנייה. ברנדון אדוארדס הסנטר האורח ביצע את העבירה השלישית שלו שלמעשה הוציאה את השחקן הגבוה ממשחק ההגנה של הגליל. באר שבע גמרה רבע נהדר בו כבר הובילה ב-23 הפרש. 53:75.

רבע רביעי אדיר של האדומים מחק לחלוטין את ההתנגדות של היריבה מהצפון הרחוק. באר שבע בהובלת אנתוני פישר סטורם וורן ויאנגר התעללה ביריבה שהקשתה עליה במשך שני המשחקים הקודמים אך לא הצליחה לעצור את הדהירה של האדומים לשלב חצי הגמר. 72:94 בסיום המשחק המרתק בקונכיה.

קלעים לבאר שבע-בני שמעון: וורן 26, גרשון 19, קומברבץ 16, סולומון 12.

חוגגים ניצחון חשוב במגרש הביתי. צילום: הרצל יוסף