טורניר השיא של הפרויקט הארצי "בועטות" התקיים אתמול (שלישי) בבאר שבע. פרויקט "בועטות" הוא תכנית חינוכית ארצית לילדות בגילאי 10-12 המשתתפות בקבוצות כדורגל ומשלבות בפעילותן גם העצמה, חיזוק הביטחון העצמי והדימוי הגופני, תחושת השייכות ועוד.

טורניר "בועטות" בבאר שבע. מדברות בשפת הכדורגל. צילום: עומרי ליאב

טורניר של ספורטיביות וניפוץ סטיגמות. צילום: עומרי ליאב

הטורניר נערך בבאר שבע והשתתפו בו שתי קבוצות מרהט, דרום תל אביב, אבו גוש וכמובן קבוצה מבאר שבע, הפועלת בשיתוף פעולה עם מועדון מכבי "לי" באר שבע. בתכנית פעילות גם קבוצות מגן יבנה, שפרעם, קרית חיים, טמרה, יודפת ודליית אל כרמל.

עוד לפני תחילת הטורניר שמעו הילדות הרצאה של המנטורית עדנה יפה, שדיברה עם השחקניות הצעירות על כדורגל נשים ועל העצמה, ניפוץ סטיגמות ודעות קדומות, התמדה וביטחון עצמי. לאחר מכן עשו הילדות את דרכן אל מגרש הכדורגל של מרכז "נירים". 

בתחילת הטורניר נערך טקס מרגש של הענקת סרטי קפטן לשחקניות הנבחרות מכל קבוצה. את סרטי הקפטן העניקה כדורגלנית אס"א תל אביב וקפטנית נבחרת ישראל לשעבר, אשרת עיני, שסיפרה לילדות על כך שעל אף שלא חלמה להיות שחקנית כדורגל, היא התמידה והספיקה כבר לזכות ב-8 אליפויות המדינה.

קבוצות מכל רחבי הארץ. צילום: עומרי ליאב

ביטחון עצמי והעצמה. צילום: עומרי ליאב

אחרי כל הטקסים וההקדמות החלו המשחקים, שנערכו ברוח טובה וחיובית. מדהים היה לראות על מגרש אחד ילדות המגיעות מרקעים כל כך שונים אך מצליחות לתקשר באמצעות שפה אחת, שלרובן היא שפה חדשה - הכדורגל.