1,800 צופים, מספר יוצא דופן, הגיעו היום (שישי) אחרי הצהריים להיכל הקונכייה, למשחק נוסף בסדרת הטוב מחמישה משחקים בחצי גמר הפלייאוף של הליגה הלאומית. הקבוצה הביתית התחילה חלש אבל תצוגת עידוד במחצית השנייה עזרה לאדומים לסיים בתוצאה 66:77.

סטורם וורן מתחת לסל. נעדר במחצית הראשונה מבחינה התקפית. צילום: דניאל כהן

הקהל הרב ראה ברבע הראשון הגנה חדירה של באר שבע, כשעמית גרשון מתקשה נגד איליה אילייב, אחד השחקנים המצטיינים בסיבוב הראשון של הפלייאוף שסיים את הרבע עם 7 נקודות. גם ההתקפה של באר שבע התקשתה למצוא את הקצב וצברה מספר איבודים מיותרים. אור סולומון החזיק את הקבוצה בהתקפה ברבע הזה, יחד עם אנתוני פישר, אך שתי היריבות לא הצליחו לצבור מומנטום כדי לברוח. 27:24 בסיומו.

פתיחה חלשה מאוד ברבע השני של המארחת הכריחה את המאמן יניב בורגר לשנות הרכבים וחמישיות. האדומים החטיאו מצבי זריקה נוחים למדי ועזרו בכך ליריבה. חמש דקות למחצית רמת גן כבר פתחה פער של עשר נקודות.

כאן באו דקות מצוינות של אריאל נבון הצעיר, שכניסתו למשחק נשפה לא מעט רוח באינטנסיביות של הפועל. תוך דקותיים ההפרש ירד לשתי נקודות בלבד לטובת רמת גן. שלוש נקודות מוצלחות של הקפטן אוהד כהן הביאו לשוויון שתי דקות לסיום המחצית. ליאור ליפשיץ דאג להחזיר את ההובלה לאורחים אך פישר החזיר בשלושה משלו.

מי שנעדר מהמחצית הראשונה מבחינת תרומה התקפית הוא הסנטר סטורם וורן שסיים אותה שלא כהרגלו עם נקודה בודדת ושתי עבירות. 44:38 מוצדק לטובת האורחים.

חזרו לעצמם במחצית השנייה. צילום: דניאל כהן

"הניצחון הזה מוקד לקהל שדחף אותנו", אמר המאמן יניב בורגר. צילום: דניאל כהן

ברבע השלישי שלח בורגר את טוני יאנגר לפרקט, אחרי שבאר שבע לא הצליחה לקלוע סל לאחר שעברו יותר משתי דקות בתוך הרבע השלישי. רמת גן רצה בקלילות שוב ל-10 נקודות הפרש. וורן קלע את סל השדה הראשון שלו רק ברבע הזה אבל אחריו הוסיף עוד אחד וגם אסיסט נאה לאנדל קומברבץ, שהוריד את שתי הקבוצות לפסק זמן כשבאר שבע בפיגור של 4 נקודות בלבד.

המומנטום של המארחים נשמר עד לסיומו של הרבע השלישי. גרשון ו-וורן דאגו לנקודות ואילו פישר וקומברבץ לצד ההגנתי. רמת גן נותרה ללא פתרונות. מהפך מקומי - 55:59.

למרות היתרון על הפרקט באר שבע לא היתה מרוכזת מספיק ברבע האחרון כדי לפתוח פער יותר מבטיח מהיריבה. הסקור הנמוך שירת בעיקר את רמת גן-גבעתיים חסרת העומק בספסל. דקה ועשרים שניות לסיום שלשה של טוני יאנגר שצללה לתוך הטבעת העלתה את באר שבע ליתרון שש נקודות, אחרי תצוגת עידוד של הקהל שהרעיש עולמות בקונכייה.

שתי נקודות נוספות של וורן ושלוש קליעות מוצלחות של גרשון מהקו סגרו את הסיפור לטובת באר שבע-בני שמעון. 66:77 בסיום.

קרב על הפרקט לאורך רוב המשחק. צילום: כרמל קושניר

לאחר המשחק אמר מאמן הפועל באר שבע-בני שמעון, יניב בורגר: "רמת גן קבוצה מאומנת מאוד ובאו מוכנים. לא שיחקנו מספיק חכם במחצית הראשונה. התחלנו מאוד לאט ונרפה, אבל ברגע שהרמנו את האינטנסיביות ההגנתית קרו דברים טובים. הליגה הזו היא קשה וביום נתון כולם יכולים לנצח את כולם. שום דבר לא קל בפלייאוף ורק התחלנו את הסדרה הזאת".

"הניצחון הזה מוקדש לקהל שדחף אותנו והיה מדהים. אנחנו צריכים לבוא ביום שלישי כאילו אנחנו בפיגור ולא כאילו מובילים ואנחנו שואבים אנרגיות מההגנה שלנו. אם נשמור עוד קצת יותר טוב ובהתקפה נהיה משוחררים יותר, אז הדברים יבואו בשטף".