הפועל באר שבע-בני שמעון לא הצליחה הערב (שלישי) לעלות ליתרון משמעותי של שני ניצחונות נגד הפועל רמת גן-גבעתיים. שחקניו של יניב בורגר פשוט לא היו טובים מספיק הערב.

הפועל באר שבע-בני שמעון. משחק חפירות. צילום: כרמל קושניר

קליעה מוצלחת של עמית גרשון מטווח של הליגה הטובה בעולם פתחה את המשחק עבור באר שבע, ששמרה את עצמה קרובה למארחת בפתיחת הרבע הראשון. כמו במשחק הראשון בין שתי הקבוצות גם הפעם סטורם וורן, המוציא לפועל העיקרי של באר שבע התקשה לתפקד מול בידלר האתלטי ממנו.

את הנקודות הראשונות שלו עשה הסנטר של יניב בורגר רק שלוש דקות לסיום הרבע הראשון. רמת גן רצה ועלתה לעשר נקודות הפרש בזמן שההתקפה האדומה נתקעה, למרות מספר שינויים שביצע המאמן על הפרקט. דאנק אדיר של וורן חצי דקה לסיום הרבע בישר על סוג של התעוררות מצד האורחים ויצירת מומנטום חיובי. קליעה נוספת מוצלחת של וורן מהקו מתוך שתיים קבעה את התוצאה ברבע הזה. 15:20 למארחים.

באר שבע המשיכה את הריצה 0:9 גם ברבע השני, בהובלת אריאל נבון ועדי כהן סבן. ליאור ליפשיץ עם חטיפה, שלשה והרבה לחימה החזיר את רמת גן לחיים ולהובלה. 5 וחצי דקות לסוף הרבע, טוני יאנגר התעורר עם שתי שלשות רצופות וחטיפה, ששלחה את מאמן רמת גן מתן חרוש לקחת פסק זמן כשהוא רואה את היתרון שלו נשחק עד לשוויון נקודות שלוש דקות לסיום המחצית. באר שבע עלתה ליתרון נקודה והמשחק התבלגן לחלוטין. עשרים שניות לסיום הרבע השני אנדל קומברבץ בשתיים וירטואוזיות הגדיל את היתרון.

המשחק התבלגן לחלוטין. צילום: כרמל קושניר

משחק החפירות בין שתי הקבוצות המשיך גם ברבע השלישי. בדומה למשחק הראשון גם הפעם הסקור נמוך. ליאור ליפשיץ עם משחק מצוין קלע את השלשה השלישית שלו ורמת גן שוב ברחה לשש נקודות יתרון. האדומים נתקעו חזק בהתקפה והצליחו לקלוע סל אחד בלבד במשך חמש וחצי דקות ברבע השלישי. באר שבע נראתה אבודה בדקות האלה ובורגר שלח את נבון, הג׳וקר שלו, לפרקט ומיד קיבל ממנו שלוש נקודות בהתקפה.

יאנגר העלה את האינטנסיבית בהגנה ובאר שבע הראתה סימני התאוששות. מהלך של סל ועבירה על וורן שביצע אילייב הורידה את היתרון של רמת גן לארבע נקודות בלבד. הקפטן אוהד כהן ביצע עבירה בלתי ספורטיבית ארבע שניות לסיום ונועם לייש העלה את המארחת ליתרון של 8 נקודות. 53:45 לרמת גן-גבעתיים בתום הרבע השלישי.

וורן פתח את הרבע האחרון עם פאול בלתי ספורטיבי משלו ויחד עם הזר השני, אנדל קומברבץ', חוו השניים משחק מהגיהנום בהתקפה עם שלוש נקודות בלבד ולא מעט החטאות ממצבים בטוחים. יאנגר שלח את אילייב לזרוק מהקו אחרי בחצי ספורטיבית נוספת לרעת באר שבע. שתי דקות לסיום 16 נקודות הפרש, באר שבע גמרה למעשה את המשחק. רמת גן-גבעתיים משווה את הסדרה 1:1 בתוצאת סיום 78:60.

קלעים בולטים: וורן 19, פישר 10, עמית גרשון ואריאל נבון עם 7 נקודות כל אחד.