הפסד חוץ נוסף להפועל באר שבע-בני שמעון, 75:55 במשחק הרביעי בסדרת חצי גמר פלייאוף נגד הפועל רמת גן-גבעתיים. זה היה אחד המשחקים החלשים של באר שבע בעונה הנוכחית ובטוח שהחלש בפלייאוף הזה. הקבוצה של בורגר לא נכנסה טוב למשחק בניגוד ליריבה המנוסה ולא הצליחה לחזור עד לסיומו.

המשחק החלש ביותר עד כה בפלייאוף. צילום: כרמל קושניר

בשישי הקרוב (12.05, 14:00) האדומים יעמדו עם הגב לקיר ובמקרה של הפסד הקבוצה תודח מהמשך הפלייאוף.

אנדל קומברבץ פתח את המשחק כפי שהוא סיים את הקודם בשישי, חם. הגארד קלע את שתי הזריקות הראשונות של הקבוצה. מצד שני גם איליה אילייב, שהיה מחריד במשחק מספר ארבע, נכנס היטב למשחק עם שתי קליעות משלו. רמת גן פתחה טוב יותר והובילה בשבע נקודות אחרי חמש דקות. 7:14 בגלל שתי החטאות מעבר לקשת של סטורם וורן. יאנגר צינן את ההתלהבות של המארחת עם שלשה ראשונה לערב. רק ארבע לרמת גן. לקראת סיום הרבע ההגנות התהדקו והסלים ננעלו. 18:14 לרמת גן.

ברבע השני בידלר התעורר עם שני סלים קלים בתוך הצבע. מהצד של האורחת היה זה אותו קומברבץ שהחזיק את הקבוצה שלו בתוך העניינים. גם וורן השחיל זריקה לשלוש נקודות אחרי שתי החטאות. רמת גן נלחמה ושחקניה נפלו על הפרקט כדי להשיג כדורים אבודים. היתרון שלה צמח ל-8 לקראת אמצע הרבע. 20:28, הרבה בזכות ראשד מאדן. בליץ של רמת גן בראשותו של איליה אילייב, שתיים וחצי דקות לסוף המחצית, פתח פער שיא של 11 נקודות. באר שבע נתקעה בהתקפה כששחקניה שעל הפרקט נראים אבודים. בסיום המחצית באר שבע בפיגור של עשר נקודות. 28:38.

יניב בורגר על הקווים. צילום: כרמל קושניר

בפתיחת הרבע השלישי באר שבע ביצעה שתי עבירות בלתי ספורטיביות בשתי הדקות הראשונות של הרבע ונתנה בעצם ליריבה לשמור ואף להגדיל את היתרון. גרשון עם חטיפה וסל בצעד וחצי צמצם מעט את ההפרש. סל של קומברבץ הוריד את היתרון של רמת גן לחד ספרתי ושלח את שתי הקבוצות לפסק זמן.

באר שבע ניסתה לפתח מומנטום חמש דקות לסיום הרבע אך הניסיונות הללו התנפצו על ההגנה של רמת גן. רבע רע ביותר של באר שבע-בני שמעון, שצללה לפיגור שיא של הערב, 56:44.

באר שבע המשיכה  ביכולת התקפית חלשה מאוד גם ברבע האחרון. למעט שני הזרים, נראה שאף שחקן נוסף של הטוענת לכתר לא הגיע למשחק הזה. בניסיון לעורר את הקבוצה יניב בורגר העלה לרבע האחרון חמישייה מאולתרת עם כהן סבן, סולומון ואריאל נבון, שלא פתחו ונזרקו לפרקט. בורגר חיפש פתרונות ולא מצא אותם.

שתי דקות בתוך הרבע הפיגור רק גדל ל-14. ארבע וחצי דקות לתחילת הרבע באר שבע לא הצליחה למצוא את הטבעת באולם זיסמן כשהיא בפיגור והזמן לא משחק לטובתה. שני סלים רצופים של קומברבץ, כולל איבוד כדור של המארחת, הורידו את הפיגור של באר שבע שוב רק לעשר נקודות חמש דקות לסיום המשחק, אך חוסר ריכוז בהגנה אפשר ללרר לזרוק חופשי מעבר לקשת וגם לקלוע כדי לעלות ל-11 הפרש לרמת גן.

שלושה של וורן וזה רק 8 לרמת גן שלוש דקות לסיום. אם כמה עשרות האוהדים שהגיעו לזיסמן חשבו שבאר שבע בדרך לקאמבק מהסרטים, המחשבה הזאת נעלמה כששלוש דקות לסוף המשחק רמת גן ניצלה הגנה רכה של האורחים כדי לעלות ליתרון בטוח ושוויון בסדרת חצי הגמר.

קלעים בולטים: וורן 20 נקודות, קומברבץ 14, יאנגר 5, כהן סבן, גרשון וסולומון 4 נקודות כל אחד.

גם הנוכחות של עשרות אוהדים שבאו עד למרכז הארץ לא עזרה. צילום: כרמל קושניר